search
top

Biuro rachunkowe rozwiązaniem dla Twojej firmy

Usługi biur rachunkowych są rozwiązaniem przede wszystkim dla tych osób, które rozpoczynają prowadzenie własnej działalności.

Działanie biur rachunkowych skupia się na oferowaniu usług związanych z kadrami i płacami oraz księgowością. Często, oferta obejmuje obsługę administracyjną. Obecnie, można zaobserwować coraz częstsze korzystanie z usług specjalistów. Osoby pracujące w biurze rachunkowym mają obszerną wiedzę z zakresu prowadzenia dokumentacji firmowej. Znajomość przepisów, rodzajów dokumentów i umiejętność ich sporządzania, to tylko niektóre czynności pozwalające prowadzić księgi rachunkowe w sposób dokładny.

Poniżej wymieniamy zalety płynące z korzystania z usług biura rachunkowego.

Usługi biur rachunkowych pozwalają obniżyć koszta

Najważniejszą zaletą korzystania z zewnętrznych usług biur rachunkowych jest oszczędność kosztów, miejsca i czasu. Jest to opłacalne rozwiązanie również w przypadku niewielkich firm lub jednoosobowych działalności. Dlaczego? – Przede wszystkim, nie musimy sami zajmować się dokumentami, rozliczeniami i prowadzeniem pełnej księgowości. Typy dokumentów w firmie mogą dotyczyć deklaracji PIT, dokumentów ZUS, ksiąg przychodów i rozchodów czy nawet faktur za zakupione/wykonane usługi. Obowiązkiem każdej firmy jest dokładne prowadzenie dokumentacji.

Zewnętrzne usługi biura rachunkowego dla firmy transportowej to opcja, która ogranicza koszta naszej firmy, ponieważ nie musimy zatrudniać osób do prowadzenia działu księgowości. Dodatkowo, nie musimy tworzyć nowych miejsc pracy w budynku firmy. Nie trzeba zatem kupować mebli do biura, komputerów i innych elementów wyposażenia. Obniżanie kosztów i oszczędność miejsca to nie wszystko. Powierzając usługi rachunkowe zaufanej firmie, nie musimy samodzielnie zajmować się dokumentacją. Dzięki temu, możemy wykonywać codzienne obowiązki zawodowe.

biuro

Szeroka oferta biura rachunkowego

Zakres usług skupia się na prowadzeniu dokumentacji. Co to oznacza? Jakie dokumenty można powierzyć specjalistom?

Przede wszystkim, zewnętrzny dział księgowo – płacowy zajmuje się prowadzeniem księgi pochodów i rozchodów, ewidencji przychodów i środków trwałych, ewidencji podatku VAT czy przygotowywanie VAT i VAT UE. Dodatkowo, możemy skorzystać z usług takich jak zakładanie i prowadzenie akt osobowych, prowadzenie ewidencji czasu pracy, nieobecności oraz urlopów, sporządzanie list płac, kwestionariuszy, umów o pracę, wypowiedzeń, aneksów do umowy oraz świadectw pracy.

Obowiązki biura rachunkowego mogą obejmować także usługi taki jak wprowadzanie danych, kopiowanie, skanowanie i przepisywanie dokumentów, redagowanie umów, pism i ogłoszeń.

Indywidualne dopasowanie usług

Decydując się na outsourcing księgowości i kadr, warto wybrać takie biuro rachunkowe, którego oferta będzie zapewniać dopasowanie czynności do naszych potrzeb. Każda firma, może wymagać dodatkowych usług. Oferta dobrego biura rachunkowego powinna zapewnić nam możliwość dostosowania usług do specyfiki danej branży. Warto pamiętać o tym, że coraz częściej specjaliści wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. To z kolei pozwala na skontaktowanie się w przypadku, jeśli potrzebujemy rzadziej wykonywanej usługi.

pracownik

Dowolna forma kontaktu

Kadry i płace oraz księgowość to typ usług, które powinny być prowadzone regularnie i rzetelnie. Wprowadzane dane oraz rozliczenia zawsze powinny być zgodne ze stanem rzeczywistym. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów, powinniśmy mieć możliwość szybkiego kontaktu z biurem rachunkowym. Obecnie, specjaliści umożliwiają kontakt telefoniczny, mailowy lub za pomocą komunikatora. Szybki kontakt pozwala natychmiastowe wprowadzenie zmian dokumentów.

Księgowość nie tylko dla firm

Warto zauważyć, że z usług biura rachunkowego mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy. Ze względu na różnorodność dokumentacji, jaką zajmują się specjaliści, mamy możliwość skorzystania z ich usług również jako osoby fizyczne.

top