search
top

Co powinien oferować dobry hotel biznesowy?

Hotel biznesowy to obecnie jedna z najciekawszych kategorii obiektów w obrębie hotelarstwa, oferująca usługi stworzone z myślą o klientach biznesowych. Konferencje firmowe, bankiety i różnego rodzaju prelekcje wymagają nie tylko odpowiedniego przygotowanego zaplecza technicznego, ale też odpowiedniej profesjonalnej atmosfery pozwalającej na prowadzenie tego typu spotkań. Nie każdy hotel, nawet wyższej klasy, jest w stanie je zagwarantować. Co powinien oferować dobry hotel biznesowy?

Właściwą lokalizację

Choć można kojarzyć typowe hotele biznesowe ze ścisłym centrum miasta i w praktyce wielu właścicieli właśnie na taką lokalizację się decyduje, dobry hotel biznesowy nie musi koniecznie wiązać się z obecnością w rynku czy okolicach. Wiele osób przyjeżdżających do hotelu na konferencje czy bankiety przyjeżdża z zupełnie innej części kraju, dlatego najważniejszą zasadą dla hotelu biznesowego jest jego umiejscowienie w pobliżu dróg dojazdowych do miasta. Spoglądając na przykład Wrocławia, najlepsze hotele biznesowe są tu ulokowane w pobliżu autostradowej obwodnicy miasta lub najważniejszych dróg wyjazdowych. Umożliwienie swoim Klientom zarówno wygodnego dojazdu do centrum jak i szybkiego wyjazdu z miasta to złoty środek, w który powinno celować się przy tworzeniu hotelu biznesowego.

W Hotelu Biznesowym Jasek znajdziesz komfortowo wyposażone sale konferencyjne i obsługę na najwyższym poziomie.

Liczne sale konferencyjne przystosowane do różnej wielkości grup

Goście biznesowi korzystają w hotelach nie tylko z wynajętych przez siebie pokoi, ale często także z dostępnych sal konferencyjnych, w których mogą z powodzeniem prowadzić różnego rodzaju rozmowy służbowe z osobami obecnymi na miejscu jak i łączącymi się z nimi w formie telekonferencji. W dobrym hotelu biznesowym powinno znaleźć się co najmniej kilka takich pomieszczeń, przystosowanych doskonale do prowadzenia różnego rodzaju konferencji i spotkań. Sala konferencyjna powinna być wyposażona w duży stół, odpowiednie nagłośnienie, dostęp do stabilnego łącza internetowego, rzutnik, tablicę czy sprzęt do telekonferencji.

Warto też, by sale dostępne w hotelu różniły się między sobą wielkością i pozwalały dodatkowo na łączenie kilku pomieszczeń w jedno – liczba uczestników spotkań biznesowych może być niewielka, ale warto mieć w razie potrzeby możliwość przyjęcia nawet setki gości jednocześnie.

Wysoki standard zakwaterowania

Bardzo ważną kwestią w przypadku hoteli biznesowych jest gwarancja wysokiego standardu pokojów i obsługi. Goście, nawet jeśli planują pobyt w hotelu zaledwie na jedną czy dwie noce muszą mieć możliwość skorzystania z komplementarnego śniadania, wygodnego łóżka czy przestrzeni do pracy w pokoju niezależnie od pory dnia. Estetyka wyposażenia też ma tu duże znaczenie – wielu klientów biznesowych spotyka się w hotelach z gośćmi zza granicy czy reprezentujących wyższe stanowiska w firmach i nikt nie chciałby przyjmować ich w hotelu nie wyglądającym na miejsce o dobrej reputacji czy nienagannej higienie. Wystrój hotelu może mieć mocniejszy wpływ na wybór niż nawet jego lokalizacja!

Doskonałe zaplecze gastronomiczne

Ostatnią, choć nie mniej ważną kwestią związaną z wyposażeniem i ofertą dobrego hotelu biznesowego jest oferowane przez jego właścicieli zaplecze gastronomiczne. To właśnie w hotelowych restauracjach i barach odbywa się wiele mniej lub bardziej oficjalnych spotkań biznesowych czy partnerskich – niektóre kwestie najlepiej rozwiązuje się przy jedzeniu czy dobrym drinku. Menu restauracji hotelowej powinno odzwierciedlać klasę hotelu i jego gości, zarówno pod względem jego zawartości jak i cen. Kuchnie z całego świata oraz dobry wybór alkoholi, a wszystko to podane w atmosferze spokoju, elegancji i sporej dozy prywatności są doceniane przez wielu klientów biznesowych i to właśnie one niejednokrotnie sprawiają, że klient ten wróci do hotelu ponownie.

W obrębie kwestii przyciągających klientów na dłużej nie sposób pominąć też profesjonalną obsługę hotelową. Kelnerzy w dobrym hotelu biznesowym powinni być doskonale przeszkoleni w obsłudze tak specyficznej grupy klientów – wiedzieć, kiedy należy zaproponować im podanie karty czy zaserwować dania, a kiedy też lepiej nie zbliżać się do stolika. Hotele biznesowe obsługują na co dzień klientów, którzy wymagają bardzo specyficznego podejścia i przygotowania miejsca, w którym się zatrzymają. Poszukując najlepszego hotelu warto więc zwrócić uwagę, czy na pewno oferuje wszystko, czego klient biznesowy powinien oczekiwać.

top