search
top

Co powinna zawierać dobrze wyposażona sala szkoleniowa?

Obecnie coraz większą popularność zyskują różnego rodzaju szkolenia firmowe, które pozwalają na poszerzenie swojej wiedzy, umiejętności, wymianę doświadczeń i ogólny rozwój zawodowy. Na sukces szkolenia ma wpływ osoba prowadząca, program szkolenia, a także motywacja uczestników.

Nie mniej ważnym elementem szkolenia jest również miejsce, w jakim się ono odbywa. Sala szkoleniowa musi spełniać kilka podstawowych wymagań, aby zapewnić właściwe warunki, które wpłyną pozytywnie na koncentrację uczestników spotkania oraz musi posiadać niezbędne wyposażenie.

Jak powinna wyglądać sala szkoleniowa?

Sala szkoleniowa powinna być elegancka i odpowiednio duża. Jest to pewnego rodzaju wizytówka danego miejsca, ponieważ w salach tego typu odbywają się najważniejsze spotkania. Powinno być to miejsce przestronne, przytulne, ale jednocześnie uniwersalne w wystroju. Sprawi to, że uczestnicy szkolenia będą mogli w pełni skoncentrować się na jego treści, a otaczające ich wnętrze nie będzie rozpraszało ich uwagi.

Dobrze, jeśli sala posiada scenę na podwyższeniu. Dzięki temu osoba prowadząca szkolenie może być lepiej widoczna dla uczestników, szczególnie gdy jest to duże spotkanie i na sali przebywa kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób.

Niezwykle ważne jest także dobre oświetlenie sali oraz wyposażenie okien w zasłony, żaluzje, rolety lub innego rodzaju systemy, które umożliwiają zasłonięcie okien. Po zmroku zapewni to prywatność w sali, a w czasie dnia uchroni przez rozpraszającymi promieniami słońca.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również możliwość zapewnianie bufetu podczas szkolenia. Taką opcję proponują najczęściej hotele dysponujące restauracja hotelową.

Wyposażenie sali szkoleniowej

Podstawowym wyposażeniem każdej sali szkoleniowej jest projektor, ekran oraz odpowiednie nagłośnienie. Nowoczesne wyposażenie zapewni komfort zarówno prowadzącemu szkolenia jak i uczestnikom. Dobrej jakości projektor oraz duży ekran, pozwolą przeprowadzić szkolenia w komfortowy sposób.

sala szkoleniowa

Sala szkoleniowa nie obędzie się także bez mikrofonu oraz systemu nagłośnieniowego. Warto, aby mikrofon działał w sposób bezprzewodowy, daje to zdecydowanie większą swobodę podczas użytkowania.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia sali szkoleniowej są wygodne meble. Szkolenia często trwają wiele godzin, dlatego ważne jest, aby słuchacze spędzili ten czas w jak najbardziej komfortowych warunkach. Równie estetyka mebli jest ważna, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na wizerunek właściciela obiektu.

Profesjonalna sala szkoleniowa powinna być także wyposażona w sprawny system klimatyzacyjny. Ma to szczególne znaczenie w okresie letnim, gdy temperatury są wysokie, a w jednej sali musi przebywać kilkadziesiąt osób przez wiele godzin. Brak odpowiedniej klimatyzacji i wentylacji, będzie powodował dyskomfort wśród uczestników, co ma wpływ na wizerunek danego miejsca. Oczywiście niezbędne jest także dobre połączenie internetowe. Jest to standard, którego nie powinno zabraknąć w żadnej sali szkoleniowej.

Sale szkoleniowe znajdujące się w hotelach mają sporo zalet, których nie mają sale w innych miejscach.

Szkolenia przeprowadzane w takich salach mają często zapewniony poczęstunek wykonany przez restaurację hotelową, a uczestnicy spotkania mogą wynająć pokój hotelowy na miejscu, co ma szczególne znaczenie w przypadku kilkudniowych szkoleń. Hotel Jasek Premium oferuje wynajem sali szkoleniowych we Wrocławiu, o najwyższym standardzie wykończenia oraz wyposażenia. Dodatkowo uczestnicy szkoleń mogą skorzystać w trakcie ich trwania z bufetu, a po szkoleniu wynająć elegancki pokój hotelowy.

top