search
top

Dlaczego warto zamieszkać w pobliżu dużego miasta?

Mieszkania w centrum zawsze mają o wiele wyższe ceny niż te na obrzeżach. Jedna znaczne oddalenie się od dużego miasta może wiązać się z utrudnionymi dojazdami i ich wysokimi kosztami oraz z dużą odległością do rozmaitych lokali usługowych i handlowych. Rozwiązaniem jest zamieszkanie na obrzeżach lub tuż przy dużym mieście, takim jak na przykład Wrocław. Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie na obrzeżach i jakie niesie to za sobą zalety? Dowiedz się więcej na ten temat i kup wymarzone mieszkanie pod Wrocławiem, które zagwarantuje Ci bliską odległość do centrum oraz korzystną cenę.

Cisza i spokój w mieszkaniu za rozsądną cenę

Centrum miasta wydaje się wygodnym miejscem na zakup mieszkania, jednak należy pamiętać, że tętni w nim szybkie i niespokojne życie. Jest hałas, duży ruch samochodowy oraz tramwajowy i autobusowy, wszędzie tłok i wieczne problemy z zaparkowaniem samochodu, ponieważ w wielu blokach i kamienicach nie ma wewnętrznych parkingów dla mieszkańców. Ponadto zapach spalin i wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza sprawiają, że mieszkanie w centrum na dłuższą metę robi się nieco uciążliwe i trudne.

Jest to rozwiązanie dobre na studenckie czasy, dla młodych osób, którym zależy na tym, aby mieć wszędzie blisko i ich priorytetem jest wygodny dojazd na uczelnię lub do pierwszej pracy. Jednak z czasem, gdy przychodzi chęć ustatkowania się, bardzo często okazuje się, że mieszkania w mieście są zbyt ciasne oraz przede wszystkim okolica jest zbyt hałaśliwa. Ponadto mieszkania w centrum często mają bardzo wygórowane ceny za metr kwadratowy, co sprawia, że zakup mieszkania na własność jest bardzo trudny bez wzięcia wysokiego kredytu.

Szeregówki w KiełczowieMieszkania na obrzeżach gwarantują ciszę i spokój. Przyjazna okolica i rozbudowane osiedla sprawiają, że ulokowanie się za miastem jest przyjemnym rozwiązaniem, sprzyjającym stabilizacji. Domki jednorodzinne, bliźniaki oraz mieszkania z obszernymi tarasami lub ogródkami idealnie nadają się dla osób, które szukają miejsca do odpoczynku oraz do założenia w przyszłości rodziny.

Ponadto decydując się na zakup mieszkania pod miastem zamiast w centrum, można naprawdę sporo zaoszczędzić. Różnica w cenie za metr kwadratowy jest naprawdę ogromna. Nie trzeba się także obawiać dużych kosztów związanych z dojazdami do miasta, do pracy lub do szkoły z dziećmi, ponieważ większość nowoczesnych osiedli na obrzeżach lub w niewielkich miejscowościach pod miastem jest doskonale skomunikowana z centrum i można z nich dojechać do miasta zaledwie w pół godziny. Jest to więc rozwiązanie w korzystnej cenie oraz bardzo wygodne.

Własne cztery kąty na nowoczesnym osiedlu

Szeregówki KiełczówZakup mieszkania z pierwszej ręki w mieście to ogromne koszty. Ofert tego typu w centrum Wrocławia jest stosunkowo mało, ponieważ znajduje się tam bardzo dużo starych bloków i kamienic, gdzie dostępne są mieszkania z drugiej ręki, często o wiele droższe niż oferty na rynku pierwotnym pod miastem. Wybór mieszkania z rynku wtórnego niesie za sobą duże ryzyko związane na przykład z instalacją elektryczną i hydrauliczną w budynku, a także z ogrzewaniem starych murów, które często jest bardzo kosztowne. Dlatego też lepiej nie ryzykować i przede wszystkim nie przepłacać, i zdecydować się na nowoczesne mieszkanie z ogrodem pod Wrocławiem. Zadbane osiedla posiadają wszystko, co jest potrzebne do życia. Można znaleźć tam sklepiki osiedlowe, kwiaciarnie i kawiarnie, a także żłobki i przedszkola dla dzieci, co znacznie ułatwia życie młodym rodzicom.

top