search
top

Dobry hotel biznesowy – to powinien posiadać

Kiedy wybieramy się w podróż służbową hotel musi spełniać inne standardy niż na wakacjach. Podróże służbowe mogą być stresujące, a czas spędzony z dala od domu to zawsze wada. Z tego powodu detale, takie jak spokojny sen i dobre śniadanie, mogą stanowić różnicę pomiędzy udaną podróżną biznesową a klapą. Są również rzeczy niezbędne, z których nie możemy zrezygnować inaczej nie będziemy w stanie pracować. Co powinien posiadać dobry hotel biznesowy?

Elementy niezbędne do pracy

Dobry hotel biznesowy powinien zapewniać szybki Internet dostępny w pokoju i w całym hotelu. Najlepiej, aby nie był on płatny. Bez niego w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie pracować. Kolejnym niezbędnym elementem jest wystarczająca ilość kontaktów w pokoju. Podróżujemy z laptopem, telefonem, często tabletem, powerbankiem lub aparatem. Wszystkie wymagają ładowania i są potrzebne w naszej pracy. Z tego powodu dobry biznesowy hotel ma więcej niż jedną wtyczkę w pokoju. Jeżeli podróżujemy za granicę dobrze, aby zapewniał on adaptery, jeżeli gniazdka w danym kraju są inne. Zdarzają się hotele biznesowe na takim poziomie, że odpowiedni adapter czeka na nas już w pokoju. Jednak lepiej zapytać o to przed przyjazdem.

Każdy biznesmen wie, że do pracy niezbędna rano jest dobra kawa. Hotel powinien oferować ją i wodę w pokoju. Dzięki temu będziemy czuli się komfortowo. Może się to wydawać banalne, ale jeżeli spędzimy dzień pracując w pokoju i okaże się, że nie możemy liczyć na dobrą kawę, a po wodę musimy iść do hotelowej restauracji, szybko dostrzeżemy jak ważne to elementy. Ważna jest troskliwa obsługa. Jeżeli zamawiamy budzenie na 5.45 to nie możemy być obudzeni o 6. Nie powinniśmy też czekać zbyt długo na taksówkę. Personel hotelu powinien odpowiadać na każde uzasadnione pytanie i bardzo dobrze znać budynek i jego okolice. Jeżeli wybieramy się za granicę powinniśmy móc liczyć na personel mówiący po angielsku.

Hotel biznesowy powinien sprzyjać atmosferze pracy

Jeżeli jesteśmy w podróży biznesowej to bardzo możliwe, że będziemy pracować w hotelu, więc powinien on mieć porządne centrum biznesowe. Często możemy liczyć na w pełni wyposażoną salę konferencyjną i mamy możliwość wydrukowania czegoś jeżeli zajdzie taka potrzeba. Może wydawać się to oczywiste, ale dobry hotel biznesowy zapewnia Ci doskonały sen. Chodzi nie tylko o wygodne łóżko. Ważna jest klimatyzacja w pokoju, która zapewnia nam optymalną temperaturę niezależnie od pory roku. Istotne jest również wyciszenie pokojów tak, że nie słyszymy hałasów i możemy się wyspać nawet jeżeli mamy lekki sen.

Idealny hotel biznesowy

Podróż biznesowa nigdy nie zapewni nam takiego komfortu jak nasz dom. Jednak drobne elementy mogą zadecydować czy będziemy wracać zadowoleni, czy wyjedziemy zmęczeni i zirytowani. Po załatwieniu spraw służbowych dobrze, by hotel oferował nam jakieś atrakcje lub formy relaksu. Może być to po prostu trambambula lub tenis stołowy. Świetnie jest, gdy możemy się zrelaksować po ciężkim dniu w saunie. Po pracy przy komputerze przyda nam się też przestrzeń na zewnątrz, gdzie będziemy mogli odetchnąć. Może być to balkon, taras na dachu, ogród lub restauracja ze stolikami na zewnątrz.

Hotel biznesowy musi mieć też przepyszne śniadania. Wszyscy dietetycy mówią, że to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy siłę i energię do pracy przez cały dzień. W natłoku obowiązków niestety często nie mamy czasu i zapominamy porządnie zjeść. Właśnie dlatego dobre śniadanie zaserwowane w hotelu może być zbawienne. Po za tym każdy chętniej wstaje z łóżka, kiedy w perspektywie ma pyszny posiłek. Ważne jest też, żebyśmy mieli gdzie się udać na kolację lub drinka po pracy. Często są to takie nieformalne spotkania z klientami na których tworzymy relacje. Ciężko przecenić ich wagę – często to one decydują o podpisaniu kolejnych kontraktów. Lepiej w końcu pracować z kimś kogo się lubi. Hotel powinien zapewniać przestrzeń, gdzie takie nieformalne spotkania mogą się odbyć.


Dobrym wyborem jeśli chodzi o hotel biznesowy będzie Hotel Jasek (hoteljasek.com.pl), który gwarantuje doskonałe warunki dla podróżujących służbowo.

top