search
top

Fotografia noworodkowa – dobry biznes czy fikcja

Krótkie chwile, kiedy małe dziecko jest rzeczywiście maleńkie, to moment warty utrwalenia – najlepiej w lepszej formie, niż kilka pikseli w telefonie komórkowym albo domowy aparat fotograficzny. Dlatego też rynek odpowiada na potrzeby klientów i coraz częściej powstają studia fotograficzne mające w swojej ofercie także fotografię noworodków i niemowląt – albo wręcz studia ukierunkowane tylko na tak małe dzieci.

Fotografia noworodkowa

Noworodek może mieć profesjonalną sesję fotograficzną już po 5. dniu życiu. Najlepszym momentem jest drugi tydzień życia dziecka, kiedy maleństwa najwięcej śpią, a kolki jeszcze nie dają o sobie znać. Oczywiście tak mały model potrzebuje dużo czasu, dlatego konieczne jest zarezerwowanie kilku godzin, aby ostatecznie otrzymać kilkanaście zdjęć w papierowej kopercie. Sesje trwają od 2 do 5 godzin – w tym czasie dziecko może się smacznie wyspać, a w razie potrzeby mama może je swobodnie nakarmić czy przewinąć.

Tak oczywiście powinno to wyglądać i dobre studio fotograficzne, które chce zajmować się fotografią dziecięcą, powinno takie warunki zapewnić. W pomieszczeniach musi panować odpowiednio wysoka temperatura, by dziecko nie przeziębiło się. Często w sesji biorą udział także rodzice, pozujący do zdjęć razem z dzieckiem. Polecamy sprawdzone studio wpieluszce.pl, które celuje zwłaszcza w wykonywaniu zdjęć najmniejszym i najmłodszym dzieciom.

Urok zdjęć z wczesnego dzieciństwa

Rodzice chcą zazwyczaj zatrzymać ten magiczny czas, kiedy dziecko jest maleńkie i ufnie wczepione w ramię mamy lub taty, śpi spokojnie, niczego jeszcze nieświadome. Stąd popularność sesji niemowlęcych i noworodkowych. Studia fotografii oferują możliwość dojazdu do klienta, ale jak przyznają sami fotografowie, są w stanie zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla rodziców i ich dziecka. To o tyle ważne, że sesje naprawdę mogą zająć całe przedpołudnie albo cały wieczór – dlatego lepiej nie planować na później ważnych rzeczy, których nie można przełożyć.

fotograf noworodkowy

Studia fotograficzne powinny być jednak przez rodziców sprawdzone. Jeśli studio jest nowe, nieznane nam, nie mamy żadnych znajomych, które je polecają, warto wybrać się tam samemu i przekonać się, że panujące na miejscu warunki odpowiadają nam jako rodzicom noworodka lub małego dziecka.

top