search
top

Funkcje infokiosków w galeriach handlowych – w jakim celu można je wykorzystać?

Galerie handlowe zawładnęły miejską przestrzenią, a galeriami handlowymi zawładnęły infokioski. W centrach handlowych wykorzystuje się je coraz częściej, ponieważ oprócz funkcji informacyjnej spełniają także cenną funkcję marketingową, promując wydarzenia organizowane w galerii, specjalne promocje w poszczególnych sklepach centrum handlowego, specjalne kupony rabatowe bądź program seansów kina. Okazuje się, że niepozorny elektroniczny informator może okazać się świetnym narzędziem mającym an celu zachęcanie klientów do korzystania z ofert galerii.

Czym jest infokiosk i jak powinien wyglądać?

Infokioski to sporych rozmiarów komputery z dotykowym i dużym ekranem zlokalizowane na terenach budynków użyteczności publicznej, w tym w galeriach handlowych. Przy ich pomocy użytkownicy galerii, zwłaszcza kupujący, wchodzą w interakcję z usługami, które są w niej oferowane. Za ich pomocą mogą dokonywać różnych czynności, od uzyskiwania informacji, przez wyrażanie opinii po zamawianie towarów czy robienie zdjęć. Pamiętajmy, że klient kupuje oczami, dlatego infokiosk też powinien charakteryzować się atrakcyjnym, nowoczesnym wyglądem, by zachęcić do skorzystania z niego.

zakupy w galerii handlowej

Warto też umieścić go blisko wejść, by wchodzący do galerii klient szybko się na niego natknął w poszukiwaniu konkretnego sklepu czy restauracji. Pamiętajmy o umieszczeniu ekranu na odpowiedniej wysokości, tak by każdy mógł z niego wygodnie skorzystać bez nadmiernego schylania się czy stawania na palcach. Zadbajmy także o jasność wyświetlacza dostosowaną do warunków świetlnych panujących w centrum handlowym.

Podstawowa funkcja infokiosku – informacyjna

Pierwotną i zasadniczo podstawową funkcją infokiosku jest pomaganie klientom galerii handlowej w odnalezieniu się w gąszczu sklepów, pawilonów, restauracji, ścieżek i parkingów. Klienci chętnie z niego korzystają, zwłaszcza jeśli dokładnie wiedzą, do jakiego sklepu chcą się udać, ale niekoniecznie mają świadomość, gdzie interesujący ich lokal się mieści. Infokiosk, po wpisaniu nazwy sklepu w wyszukiwarkę, pokaże nam nie tylko numer lokalu, piętro, na którym się mieści, czy mapę, ale także dokładnie określi, w jaki sposób dojść do niego z naszej lokalizacji. W ten sam sposób może nas zaprowadzić na parking bądź wskazać, gdzie znajdziemy toalety. Dzięki dużemu i dotykowemu wyświetlaczowi z infokiosku skorzysta każdy, niezależnie od wieku, a jego obsługa jest intuicyjna.

Infokiosk jako narzędzie do zbierania opinii klientów

Niejednokrotnie infokiosk może stanowić źródło informacji nie tylko dla klientów galerii, ale także jej najemców. Dzięki niemu można zachęcić klientów do oceny asortymentu w danym sklepie czy ogólnego wrażenia z zakupów w galerii handlowej. W ten sposób można zbadać potrzeby konsumentów, dowiedzieć, czego brakuje im w danym centrum handlowym, a co uważają za jego największy atut. Tego typu ankiety pozwalają rozwijać galerię w kierunku przyjaznym dla odwiedzających. Jeśli zależy nam na ułatwieniu klientowi pewnych czynności, możemy wprowadzić także inne funkcje, takie jak na przykład składanie reklamacji czy rezerwacji towarów za pośrednictwem infokiosków. Z pewnością taki elektroniczny proces zachęci naszych klientów do działania [1].

Konkurs poprzez infokioski? Czemu nie

Nowoczesne infokioski zawierają także nowatorskie funkcje. Za ich pomocą można nawet wykonać selfie, a nawet wziąć udział w konkursie. Zawierają informacje o galerii handlowej, dostępnych sklepach czy restauracjach i usługach. Wiele infokiosków oprócz zrobienia selfie i przesłania go na własne urządzenie oferuje także opcje wywoływania zdjęć z prywatnych nośników USB.

Infokiosk jako skuteczne narzędzie reklamowa

Tak naprawdę dla centrum handlowego infokiosk to narzędzie marketingowe. Dzięki niemu kliencie dowiadują się o promocjach w ich ulubionych sklepach, mogą zapisać się do newslettera oferowanego przez galerię bądź poszczególne lokale usługowe, a także sprawdzić program kinowych seansów czy zajęć fitness w klubie sportowym zlokalizowanym na terenie galerii. Przy pomocy infokiosku można także pobierać kupony rabatowe – jeśli klient nigdy wcześniej w danym sklepie nie był, chętnie skorzysta z promocji, a w przyszłości być może zakupi produkt po zwyczajowej cenie, bez obniżki.

zakupy w galerii

Jak dostosować infokiosk do naszych potrzeb?

Chociaż jak widać, infokioski to skuteczne narzędzia pozwalające nie tylko na informowanie klientów, ale także zbieranie ich opinii czy reklamowania usług własnych galerii, ich dostosowanie do konkretnych potrzeb to proces dość skomplikowany. Jeśli nie do końca wiemy, jak wykorzystać infokiosk w celach marketingowych, warto zwrócić się do nas jako specjalistów w dziedzinie marketingu. Formularz kontaktowy znajdziesz na naszej stronie.

top