search
top

Jaki telefon IP wybrać?

Technologia VoIP stała się popularnym i lubianym rozwiązaniem wśród przedsiębiorców. Za sprawą licznych zalet i funkcjonalności, po telefon IP coraz częściej sięgają właściciele małych i dużych firm. Czym się kierować, wybierając telefon IP? O tym poniżej.

Czym jest telefon IP?

Telefon IP to rodzaj aparatu telefonicznego, który jest podłączony do sieci komputerowej. Jego funkcjonowanie oparte jest na technologii VoIP, w tym na protokole SIP.

W porównaniu do tradycyjnego telefonu ISDN, telefon IP nie wykorzystuje sygnału analogowego, lecz opiera się na przesyłaniu danych cyfrowych. W tej kwestii jest podobny do internetowych komunikatorów głosowych, lecz różni się tym, że ma stabilniejsze łącze i wyższą jakość dźwięku.

Jaki telefon VoIP warto wybrać?

Decydując się na zakup telefonu IP, warto sięgnąć po nowoczesny i funkcjonalny model. Aparat bezprzewodowy, z mobilną słuchawką, ułatwia codzienne prowadzenie rozmów w biurze. Brak przewodu sprawia, że możemy oddalić się od komputera i bez problemu zajrzeć na przykład do teczki z fakturami.
Najważniejsze zalety telefonu IP

Podczas omawiania plusów aparatu telefonicznego IP, warto zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

  • wysoka jakość połączeń – telefon IP cechuje bardzo dobra jakość dźwięku, odporność na zakłócenia i duży zasięg;
  • funkcjonalność – do prowadzenia komunikacji pomiędzy użytkownikami wystarczy sam telefon IP; nie jest nawet potrzebny komputer, który przydaje się jedynie na etapie konfiguracji telefonu. Podczas wyboru konkretnego aparatu warto zwrócić uwagę na bogate i intuicyjne menu, a także dostęp do bazy danych. Przydatną opcją jest również  książka telefoniczna z miejscem na kilkaset wpisów czy duży kolorowy wyświetlacz;
  • opcje dodatkowe – współczesne telefony IP są wyposażone w szereg praktycznych opcji, takich jak różne dzwonki do wyboru czy klawisze skrótu – umożliwiające szybki kontakt z wybranymi osobami. Istotną cechą jest też dynamiczna redukcja echa. Bardziej zaawansowane modele aparatów IP mają filtr hałasu otoczenia, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy czy wbudowaną obsługę bluetooth. Nowoczesne telefony cechuje również minimalistyczny, elegancki design i duży, podświetlany ekran dotykowy. System Android z częstymi aktualizacjami umożliwia sprawne korzystanie ze wszystkich funkcji;
  • wygoda – brak przewodu decyduje o komforcie użytkowania; dzięki temu, użytkownik może rozmawiać, nie znajdując się w bezpośredniej bliskości komputera;
  • nowoczesność – telefon IP to sprzęt dla profesjonalistów, czyli każdego, kto poważnie podchodzi do swoich służbowych obowiązków.

Więcej informacji na temat telefonu IP, technologii VoIP i dostępnych funkcjonalności można uzyskać, wchodząc na stronę internetową datera.pl.

top