search
top

Na co zwrócić uwagę przy podpisaniu umowy z biurem nieruchomości?

Gdy podpisujemy umowę z agencją nieruchomości to obowiązkowo musimy pamiętać o kilku bardzo podstawowych zasadach. W zasadzie to możemy sprzedać czy też wynająć mieszkanie na własną rękę czy też skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości. Gdy decydujemy się na taką formę współpracy to oszczędzamy nasz cenny czas, który moglibyśmy poświęcić na promowanie oferty sprzedaży czy też wynajmu swojej własnej nieruchomości.

Jednak musimy także pamiętać, że podpisane umowy z agencją nieruchomości wiąże się niestety z dodatkowymi kosztami. Jednak dla osób, które zdecydują się jednak na zawarcie umowy z przedstawicielem agencji nieruchomościami to musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwsza zasada mówi nam o tym, że pośpiech nie jest wskazany. Transakcje z zakresu obrotu nieruchomościami bardzo często dotyczą gromadzonego majątku przez całe nasze życie. Łańcuch kredytowy uwiera jeszcze przez kilka, kilkanaście czy też nawet kilkadziesiąt lat od zakupu nieruchomości wymarzonej.

Polepszenie czy też pogorszenie naszej sytuacji życiowej często sprawia, że podejmujemy decyzję o wynajęciu czy też o sprzedaży własnej nieruchomości. Biuro nieruchomości to naprawdę temat bardzo złożony. Przede wszystkim musimy pamiętać, że gdy zawieramy umowę z biurem nieruchomości to musimy postępować z dystansem oraz bardzo rozważnie. Pośpiech nie jest w tej sytuacji dobrym doradcą. Agent nieruchomości z pewnością może chcieć byśmy podpisali umowę już przy pierwszej lepszej okazji. Musimy na podpisane takowej umowy mieć czas. Na pewno nie powinniśmy tego robić podczas półgodzinnej przerwy w szkole czy też w pracy. Przed podpisaniem umowy powinniśmy choćby telefonicznie poprosić przedstawiciela firmy o przestawienie podstawowych postanowień umowy. Powinniśmy także poprosić o przesłanie nam projektu umowy, oczywiście tej której chcemy podpisać. Gdy biuro nieruchomości odmówi nam przesłania projektu umowy to zdecydowanie może przyjść nam do głowy, że biuro nieruchomości chce coś przed nami ukryć.

Co oferuje biuro nieruchomośći

A to już na pewno powinno nam dać do myślenia. Umowę, którą pospisujemy z biurem nieruchomości nazywa się umową pośrednictwa. A kto podpisuje w ogóle takową umowę? Stronami umowy są wszyscy właściciele nieruchomości oraz umocowany reprezentant biura obrotu nieruchomościami. Jeśli właściciele nieruchomości to małżeństwo to umowę musi podpisać zarówno mąż jak i także żona. Jak widzimy sprawy te wszystkie formalne są naprawdę mocno skomplikowane. W zasadzie to wcale nas to nie dziwi. Przecież biurokracja w naszym kraju jak i w innych krajach Unii Europejskiej jest naprawdę bardzo, ale to bardzo rozwinięta. W zasadzie, więc nikogo funkcjonowanie na pewno nie zdziwi. Najlepiej gdybyśmy posiadali jakieś biuro nieruchomości z polecenia. Zaufanie do agentów nieruchomości jest naprawdę w zasadzie połową sukcesu. Powinniśmy o tym wiedzieć i na sam początek zorientować się czy takich właśnie znajomości nie posiadamy.

top