search
top

Na co zwrócić uwagę wyposażając sklep spożywczy?

Wyposażenie sklepu spożywczego powinno gwarantować jak najlepsze przechowywanie produktów dla zachowania ich świeżości i atrakcyjnego wyglądu, jak również spełniać wymagania klienta i zapewniać mu wygodę zakupów, a także być zgodne z nowoczesnym designem. Wszystkie sprzęty powinny być przeznaczone do kontaktu z żywnością i posiadać wymagane certyfikaty. Odpowiednio wyposażony sklep zapewni nie tylko sprawność obsługi, ale również atrakcyjność i estetykę prezentacji oferowanych produktów.

Sklep powinien być wyposażony w regały metalowe środkowe, regały metalowe przyścienne, regały warzywnicze, piekarnicze, alkoholowe, jak również chłodnicze oraz lady chłodnicze, boksy kasowe i lady ekspedienckie. Niezbędne w wyposażeniu sklepu są również koszyki i wózki oraz stojaki na nie, szafki metalowe, krajalnice, wagi oraz takie, drukujące etykiety, pakowarki ręczne, próżniowe i listwowe, kloce do mięsa, szafki i blaty ze stali nierdzewnej do działu mięsnego, odcinacze do papieru i folii, listwy cenowe oraz system prowadzenia klienta, ułatwiający mu poruszanie się po sklepie. 

Regały metalowe

Regały metalowe stanowią standardowe wyposażenie sklepu spożywczego. Regały metalowe środkowe, przyścienne pozwalają na odpowiednie wyeksponowanie różnego rodzaju produktów. Dzięki grafitowemu i kremowemu kolorowi obudowy estetycznie i elegancko prezentują się w sklepie. Regały warzywnicze pozwalają na atrakcyjne i funkcjonalne wyeksponowanie warzyw, łącząc wygodę z elegancją. Ażurowe półki zaopatrzone w skrzynki na warzywa i owoce są pochylone w taki sposób, by właściwie zaprezentować towar i zachęcić klienta do jego zakupu.  Warzywa mogą być również zaprezentowane na stojakach z regulacją stelaża pod skrzynki, co ułatwia klientowi wybór towaru.

Regał piekarniczy z bukowymi półkami na pieczywo jest tak skonstruowany, że można dowolnie konfigurować ilość chlebaków i półek drewnianych. Dobrym miejscem do przechowywania i ekspozycji pieczywa jest także chlebak drewniany, bukowy z płytą pleksi i kompletem wsporników do zawieszenia na słupku regału metalowego. Do estetycznego ozdobienia tyłu regału można wykorzystać sitodruk przedstawiający kłosy zboża.

W sklepie spożywczym powinny się znaleźć witryny cukiernicze również z agregatem chłodniczym oraz szybą od strony klienta lub bez niej dla przechowywania artykułów cukierniczych także takich, które dla zachowania świeżości wymagają niskiej temperatury, czyli torty, desery, ciasta. Dla właściwego wyeksponowania towaru zaopatrzone powinny być w oświetlenie półek i lustra oraz nawiew na szybę uniemożliwiający tworzenie się na niej pary.  W sklepie powinny się również znaleźć regały alkoholowe z oświetleniem ledowym zbudowane tak, by w sposób bezpieczny i atrakcyjny dla klienta zaprezentować artykuły alkoholowe.

Lady i regały chłodnicze

Lady chłodnicze sprawdzą się nie tylko w sklepach samoobsługowych, ale również tam, gdzie towar podaje sprzedawca. Dobrze jest zaopatrzyć sklep w takie, które można łączyć w ciągi, pozwalające przechowywać większą ilość produktów, co ma znaczenie w przypadku dużych sklepów. Lady zaopatrzone w chłodzenie grawitacyjne pozwalają obniżyć koszty eksploatacji sprzętu i zwiększyć świeżość artykułów w niej przechowywanych. Warto zwrócić uwagę na to, by była wykonana z blachy nierdzewnej, ułatwiającej utrzymanie jej w czystości. Szafy chłodnicze są niezbędne do przechowywania napojów oraz utrzymania ich odpowiedniej temperatury i świeżości. Dzięki wyposażeniu w energooszczędne agregaty chłodnicze umożliwiają ograniczenie kosztów eksploatacji urządzenia. Są wygodne w użytkowaniu, każdy klient bez problemu może otworzyć szafę chłodniczą i sięgnąć po ulubiony produkt. Szafy chłodnicze przeszklone zapewniają estetyczną ekspozycję produktów różnych, nie tylko napojów.

Różnego rodzaju regały metalowe i lady chłodnicze są niezbędną częścią wyposażenia sklepu spożywczego.

top