search
top

Nowy Trend – Kuchnie na wymiar

Aranżując wystrój kuchni należy uwzględnić to aby odpowiadała zwyczajom osób korzystających z niej najczęściej. Poniżej znajdują się niektóre zapytania na które warto sobie odpowiedzieć jeszcze na samym początku aby projektowanie kuchni odbyło się sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

1) Kuchnia zamknięta (znajdująca się w oddzielnym miejscu, tak żeby nikt jej nie widział) czy kuchnia otwarta (znajdująca się w pomieszczeniu razem z pokojem gościnnym)?

2) Jaki układ wyposażenia byłby najwygodniejszy? – wyposażenie należy ustawić tak, aby osobom było najdogodniej. Dopuszcza się rozmieszczenie w kształcie litery L (na długości dwóch sąsiednich ścian) gdzie na jednej z nich umieszczony będzie zlewozmywak i lodówka a na drugiej kuchenka. Odmienną możliwością jest układ w kształcie litery U (trzy ściany sąsiadujące ze sobą) gdzie zlewozmywak, lodówka oraz kuchenka umieszczone będą wzdłuż różnych ścian.

3) Jaki blat, szafki i oświetlenie wybrać? – charakter uzależniony jest wyłącznie od własnych upodobań, może być zarówno nowoczesny jak również kolonialny. Szafki powinny być tak dobrane aby pomieściły niektóre sprzęty m.in. garnki, szybkowary, talerze itp.

4) Na jaką kolorystykę mebli warto się zdecydować? – poleca się meble kuchenne Łódź w odcieniach białego, lekkiego beżu i écru, które czynią ją czystą i przyjemną.

5) Jakie miejsce wybrać na lodówkę/szafkę do przechowywania żywności? – należy stawiać te sprzętu tuż przy wejściu. Dodatkowo tuż obok któregoś z tych sprzętów musi zostać wygospodarowane specjalne miejsce do wypakowania zakupów aby wygodniej było je do nich wkładać.

6) Jakie będzie odpowiednie miejsce na zlewozmywak?- warto ustawić go niedaleko lodówki i miejsca do rozpakowania zakupów. Zlewozmywak i meble mogą idealnie do siebie pasować. Dodatkowo pod zlewozmywakiem powinno znaleźć się przestrzeń na kosz na odpadki.

7) Jakie miejsce będzie odpowiednie na blat roboczy? – zaleca się stawiać go po przeciwnej stronie niż lodówka i zlewozmywak. Jego uniwersalna długość to 80 cm i więcej, tak aby można było umieścić na nim sprzęty AGD w tym czajniki, kuchenka mikrofalowa itp.

8) Jakie miejsce będzie odpowiednie na kuchenkę/piecyk? – najlepiej zostawić ją na sam koniec oraz umieścić w bliskiej odległości od blatu roboczego. Trzeba pamiętać aby nad kuchenką i piecykiem założyć okap, który będzie pochłaniał dobywające się w trakcie gotowania aromaty.

Meble kuchenne – doskonała oferta na Kostrubiec.pl

top