search
top

Opłacalność inwestycji w nieruchomości

Rynek nieruchomości tylko dla orłów

Kupno nieruchomości to nie raz inwestycja życia. Pracujemy prze długi czas, czasami przez lata po to aby móc kupić wymarzony dom czy mieszkanie. W związku z tym tutaj nie ma miejsca na wpadkę: wszystko musi być przeprowadzone idealnie: od zaplanowania aż po finalizację transakcji. Szczególnie domy cieszą się niesłabnącą popularnością ponieważ niemal każdy chce mieć swoje miejsce na ziemi i to w dodatku z pięknym ogródkiem.

Niestety często to marzenie nie może się ziścić ponieważ ceny na rynku nieruchomości jeśli chodzi o domu przekraczają możliwości finansowe Polaków. Co wtedy? Czy marzenia o własnym domu trzeba porzucić? Niekoniecznie.

W biurze nieruchomości szybko okaże się czy nasze marzenia o własnym domu znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

dom1Domy na sprzedaż znajdują się w zestawieniu wielu biur nieruchomości. Przy tym warto zachować rozsądek i nie wyobrażać sobie nie wiadomo czego. Lepiej dostosować wyobrażenia do możliwości finansowych bo co by nie mówić – dom to droga zabawa. Nawet zakup mieszkania potrafi być decyzją życia. Pod uwagę należy brać wszystko ale przede wszystkim ważne okazuje się:

  • Zlokalizowanie inwestycji;
  • Standard lokalu;
  • Cena nieruchomości.

A może inwestycja w dom?

Te podstawowe 3 kryteria to absolutnie minimum jakie musimy rozważyć podczas kupna domu czy mieszkania. Ale nie oszukujmy się – ilość kryteriów jakie bierzemy pod uwagę może przekroczyć nawet kilkadziesiąt. Czy koło nieruchomości znajduje się dużo terenów zielonych? Czy okolica jest dobrze skomunikowana z centrum? Jaka będzie przewidywana wartość nieruchomości za jakiś czas?

Pytania można mnożyć jednak kompleksową odpowiedź na wszystkie nasze wątpliwości naleźć możemy tylko i wyłącznie u specjalistów znających się na rynku nieruchomości wystarczająco dobrze. Biura pośrednictwa to dzisiaj pierwsze miejsce do którego warto skierować kroki jeśli mamy zamiar kupna nieruchomości.

top