search
top

Pomysły na wyjazd integracyjny

Wyjazdy integracyjne to bardzo ważny aspekt działania każdego zespołu. Istotne by grupę ludzi oprócz pracy łączyły wspólne przeżycia. W ten sposób zwiększamy morale naszego zespołu i pozwalamy na zwiększenie wyników. Zostało udowodnione naukowo, że zespoły dobrze ze sobą zintegrowane osiągają znacznie lepsze wyniki. Warto wiec zastanowić się nad dobrymi pomysłami na wyjazd integracyjny dla pracowników naszej firmy. Oczywiście planując wyjazd integracyjny powinniśmy przemyśleć możliwe oczekiwania naszego zespołu i wybrać takie aktywności, w których uczestnicy będą czuć się komfortowo.

Z militarnym zacięciem

Istnieje szeroka oferta dotycząca atrakcji związanych z militariami. Możemy wykupić sesję w paintballa. Paintball to gra, w której używa się pistoletów strzelających bańkami z farbą. Innym doskonałym sposobem na integrację jest lasertag. W tym wypadku wykorzystuje się broń, która strzela nieodczuwalną wiązką lasera. Możemy też zdecydować się na wspólny wyjazd na strzelnicę, gdzie umożliwimy zespołowi strzelanie z prawdziwej broni. Wszystko zależy od preferencji naszych pracowników.

W terenie

Wyjazdy w teren nie muszą być nudne i kończyć się na zwiedzaniu z przewodnikiem. Wspólne chodzenie po grotach z wykwalifikowanym przewodnikiem — grotołazem może okazać się niezapomnianą atrakcją. Innym świetnym pomysłem może okazać się wspólna wyprawa rowerowa leśnymi szlakami. Tereny nadmorskie bogate są właśnie w taką ofertę. Popularnością wśród uczestników integracji może cieszyć się także jazda quadem. Dla bardziej spokojnych grup polecamy wybrać się na spływ kajakowy w dół rzeki. Oczywiście w terenach nizinnych — spływ okaże się powolny. Zwolennicy silnych emocji swój żywioł znajdą w górskich spływach. Każda z tych aktywności niesie za sobą niezapomniane emocje i nowe doświadczenia.

Wspólny powrót do dzieciństwa

Niezapomnianym przeżyciem z dzieciństwa jest rozwiązywanie zagadek. Kto z nas nie marzył o tym, by znaleźć się w pokoju pełnym zagadek lub rozwikłać skomplikowane śledztwo. To wszystko mamy teraz na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zabierzemy nasz zespół do escape roomu. Oferta escape roomów jest bardzo szeroka. Ich tematyka to nie tylko historie z dreszczykiem. Czasami wystarczy nieco zdolności logicznego myślenia i znajomości świata, by wydostać się z pokoju zagadek. Innym doskonałym sposobem na odświeżenie sobie dziecięcych czasów jest wyjście do parku trampolin. To doskonałe odpowiedniki wielkich hal — dziecięcych bawialni. Parki trampolin posiadają różnego rodzaju baseny z piankami, wyskocznie i wiele innych atrakcji, które sprawdza się podczas grupowej integracji.

Motoryzacyjne szaleństwo

Czasami by spełnić marzenia wielu osób wystarczy niewiele. Doskonałym sposobem na zapewnienie naszym pracownikom niezapomnianych wrażeń jest zabranie ich na prawdziwy tor kartingowy. Doskonały przykład takiego miejsca mieści się w Szczecinie w Hotelu Silver, którego sama stylistyka nawiązuje do wyścigów samochodowych. We wspomnianym hotelu znajduje się jeden z najprofesjonalniejszych torów kartingowych w Europie. Ten liczy sobie ponad pół kilometra długości. A o jego jakości wypowiadał się sam Robert Kubica.

Poszukując idealnego pomysłu na wyjazd integracyjny zastanówmy się nad potrzebami naszego zespołu. Możemy wybrać standardową rozrywkę, jak kajaki lub rowery. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po mniej banalne sposoby spędzania wolnego czasu, jak quady czy gokarty. Wśród niekonwencjonalnych metod integracji znajdziemy również pokoje zagadek oraz parki trampolin. Dodatkowo niesamowite emocje wyzwolą w nas gry opierające się o rywalizację, takie jak paintball, lasertag czy lepszy wynik w strzelaniu do celu.

top