search
top

Reklama Twojej firmy w plenerze

Dobrym sposobem na reklamowanie swojej firmy lub produktu, który chciałoby się sprzedać jest afiszowanie swoich usług i produktów na imprezach plenerowych. Można do tego celu wykupić banery, windery, rozwiesić balony z firmowym logo. Tak na dobrą sprawę można użyć wszystko to, co będzie widoczne dla uczestników biorących udział w festynie, widowisku czy innej imprezie. Nie da się ukryć, że takie społeczne spotkania są idealnym miejscem na marketing, W jednym miejscu jest bowiem tak wiele osób zróżnicowanych pod względem wieku, statusu społecznego, zainteresowań i tak dalej.

Sprawdzony sposób na szybki marketing

Chcąc wykorzystać taki moment i miejsce do zareklamowania firmy czy produktów należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Przede wszystkim trzeba mieć na względzie to, że głównym powodem przybycia tak wielu ludzi jest chęć bycia razem, oglądania ciekawych występów i skosztowania czegoś dobrego, a nie (jak niektórym czasem się wydaje) pragnienie oglądania działań marketingowych. Zatem cała promocja powinna być dyskretna a skuteczna. Należy w jakiś sprytny sposób rozstawić takie maszty reklamowe, najlepiej wokoło terenu, na którym odbywa się zabawa. Postawienie bowiem ich na środku nie jest zbyt dobrym pomysłem. Raz, że uległyby one bardzo szybkiemu zniszczeniu, dwa że byłby to zbyt agresywny przekaz marketingowy. I tak na dobrą sprawę działania te zniechęciłyby raczej ludzi do reklamowanej marki, aniżeli zachęcili. Społeczeństwo zwyczajnie nie lubi być w zbyt arogancki sposób nagabywane do czegokolwiek. I rzecz jasna, rozstawione banery reklamowe, nie robiłyby tego bezpośrednio, ale dla wszystkich przekaz byłby jasny. Jako że windery mogą mieć różną wielkość, to warto przed zamówieniem konkretnych rozmiarów i ilości spróbować dowiedzieć się, jakie działania marketingowe podejmie konkurencja.

winder

Dlaczego to ważne? Ano chociażby z tego względu, by nie zniknęły one w gąszczu innych reklam. Zbyt mały rozmiar może stać się zupełnie niewidoczny, ale i zbyt duży mógłby źle wyglądać. Wszystko także zależy od rodzaju imprezy. Jeśli będzie to małe, kameralne spotkanie to nie jest wskazane rozkładanie jak największych banerów reklamowych, one raczej powinny pojawić się na wielkich, masowych zlotach. Warto jednak pamiętać, że festyny i inne imprezy plenerowe to nie jedyne miejsce, na których mogłyby pojawić się maszty reklamowe. Ich lekka konstrukcja i łatwość montażu sprawiają, że rozstawić je można także w większych sklepach (na przykład w centrach handlowych), jak również na plaży (oczywiście wyłącznie w sezonie letnim, w każdej innej porze roku rozstawione windery w tego typu miejscu mijałoby się z celem). Niewątpliwą zaletą takiej formy reklamy jest (wspomniany już) szybki montaż, ale do niego należy dodać niski koszt takiej formy marketingu. Jednak istotna wada jest taka, że nie nadają się one na wietrzne pogody. Wtedy to wiatr może w bardzo szybki sposób je popsuć, a poza tym przewracające się windery (taki jak tutaj) mogą zrobić komuś krzywdę. Nie są one ciężkie, ale w ich konstrukcji znajduje się metalowy stojak i to on może stwarzać zagrożenie.

top