search
top

Sprawdzamy ile rzeczywiście kosztuje monitoring pojazdów

Transport krajowy i zagraniczny a monitorowanie

Kompanie zajmującej się przewożeniem palet z towarami objawiają się analitykom rynku jako jeden z najistotniejszych typów firm wśród krajowych graczy. Polskie firmy aktywnie pokazują nam na co ich stać i w Europie są prawdziwymi mocarzami. Niemalże 1/4 TIRów poza Polską ma swoją bazę na terenie jednego z województw. To wszystko pokazuje transport jako bardzo ważną dla Polaków branżę, natomiast działalności logistyczne jako takie, które mają szansę na osiągnięciu sukcesu. Dla przedsiębiorstw na stale związanych z przewozem towaru zaiste godne uwagi są takie składowe jak jak miniony czas, kwoty, które trzeba będzie wydać, typ transportowanych palet, opracowana droga do przejechania, jakość transportowców, pasja kierowców a ponad to metoda kontaktowana się z przedstawicielami floty za granicą.

Sprawdź, jak można monitorować transport: Dedykowane oprogramowania dla transportu – na co najczęściej decydują się nasi Klienci?

Kontrola paliwa i lokalizator GPS – dwa podstawowe narzędzia

Aby złączyć wszystkie składowe w jedno i zbierać cyfry i liczby z najistotniejszych składowych zespajających branżę transportową w coś złożonego i dobrze współgrającego, dobrze jest aby nawiązać współpracę z  interesującymi specjalistami, którzy dzień za dniem tworzą koncepcje pomysłów pomocnych w pracy firmom transportowym. W w tym poście mam zamiar przybliżyć czytelnikom przybliżyć tematy dotyczące monitoringu przedsiębiorstw wykonujących usługi związane z transportem. W jaki sposób to wszystko się ze sobą zazębia? Jest to proste. Monitorowanie to podłączenie do samochodów transportowych specjalnego oprogramowania, które mierzy, wykonuje analizy a co więcej dokonuje porównań wielu wskaźników, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie firmy oraz dostarczają bardzo rzetelne, ciekawe pomiary parametrów , które mogą stanowić wartą uwagi pomoc procesie wykonycypowania tego, co ważne w przyszłości. Monitorowanie może funkcjonować za pomocą pomiarów działających na bazie elektroniki bądź też czysto fizycznych. Przykładowo w bakach zaimplementowane przekaźniki wykonujące nieustannie pomiar, które analizują litry surowca stanowiącego paliwo, przy pomocy czego można się prosto upewnić czy aby na pewno w metalowych bakach znajduje się tyle benzyny ile powinno być. Zbliżmy tematykę paliwową.

GPS – jak się sprawdza jako narzędzie monitorowania?

Monitoring cały czas sprawdza wszelkie dostępne informacje związane z paliwem. Informacje z baków będą przeniesione do oprogramowania, które zajmuje się kontrolą, w etapie kolejnym zostaną przesłane do siedziby firmy dzięki metodzie GPS.

Wszystko co dotyczy paliwa znajdzie się na monitorze w bazie. Będą pomocne w procesach analitycznych, która pomoże wykrystalizować obraz tego, czy ropa albo benzyna nie kończy się w zbyt krótkim czasie lub czy w ich składzie nie znajdują się podejrzanie, zagrażające bezpieczeństwu jazdy substancje. Proces monitorowania paliwa daje możliwość również na zdobycie pewności na temat tego, czy nikt nie dokonał kradzieży paliwa, przykładowo w chwili zatrzymania się ciężarówek na jakimś parkingu, głuchą nocą lub też w czasie kiedy na dłuższą chwilę kabina ciężarówka zostanie opuszczona przez kierowcę. Merytoryczne monitorowanie posiada wiele plusów, najbardziej wbijającą się w świadomość jest dokładne przesłanie wyczekiwanych zanalizowanych danych dokładnie tam gdzie trzeba. Za sprawą monitoringu firma, realizująca działalność transportową pozna informacje na temat tego, gdzie dokładnie oczekiwana ciężarówka będąca własnością firmy, czy kierowca nie ociąga się za kierownicą, czy trasa realizowana jest we właściwy sposobów, ile godzin już jedzie, jakie zadanie wykonuje pracownik firmy, czy ciśnienie w kołach jest ok, w jakim stanie jest olej, a ponad to inne fakty, które okażą się z pewnością przydatne podczas następnego planowania transportu międzynarodowego. Funkcjonowanie monitorowania w przedsiębiorstwie transportowym to raczej niewielki acz trafny wydatek.

Monitorowanie dla transportu międzynarodowego

Współpraca biznesowa – firma transportowa może odnieść sukces

Grupy, które gotowe są na zdobycie kontaktów z informatykami znającymi się na monitorowaniu mogą liczyć na pomoc techniczną, obsługę gwarancyjną, a co więcej na pełne szczegółów przedstawienia działania metod funkcjonowania monitorowania kompletnego i sprawnego. Właściwie zawsze procesy , które przeznaczone są do efektownego monitorowania są poręczne w obsłudze, działające w sposób intuicyjny oraz dobrze stworzone pod względem prostoty użytkowania ich przez specjalistów z branży. Jeśli pod waszą opieką znajduje się firma zajmująca się transportem i chcecie nawiązać współpracę, dobrze by było abyście wiedzieli, że koszt monitorowania będzie różny w zależności od różnych zmiennych, np. ilość TIRów we flocie, stopień problemów związanych z wykonaniem ważnych procesów czy metod, dzięki którym zbierane będą dane wprost do komputerów.

top