search
top

Subtelny marketing – jak nie narzucać się klientowi reklamą?

W czasach, gdy działania marketingowe często są bardzo agresywne i nachalne, warto wyróżnić się w pozytywny sposób na tle konkurencji i postawić na subtelne prezenty i dyskretną reklamę. Jakie gadżety reklamowe będą odpowiednie w takiej sytuacji? Na co postawić, aby nie narzucać się klientowi, a jedynie sprawić mu miłą niespodziankę i przyjemność? Istnieje wiele opcji, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania w tej kwestii i zapadną Twoim klientom w pamięć na długi czas, wywołując u nich pozytywne skojarzenia z Twoją marką. 

Nie warto przesadzać z nachalną i agresywną reklamą

Współcześnie działania marketingowe atakują społeczeństwo ze wszystkich stron. Część z nich jest naprawdę agresywna, co ze względu na natężenie ilości bodźców w tym zakresie przestaje przynosić efekty. Ludzie nie chcą, aby ich życie było przepełnione reklamami i negatywnie reagują na zbyt duża nachalność. Dlatego też warto odpowiednio przemyśleć swoją strategię marketingową zarówno, jeśli chodzi o kampanię w radiu czy telewizji, jak i kampanię outdoorową oraz działania marketingowe podejmowane w internecie. Bardzo istotne jest, aby wszystkie działania były ze sobą spójne i dawały jednoznaczny, bardzo klarowny obraz przedsiębiorstwa oraz były dopasowane do konkretnego segmentu rynku oraz do profilu potencjalnych odbiorców. Tylko odpowiednio zoptymalizowana kampania marketingowa może dać oczekiwane skutki.

Warto unikać agresywnych komunikatów i rozkazów, ponieważ takie działania najczęściej nie są pozytywnie odbierane przez odbiorców. Ponadto nie należy przesadzać. Umiar jest bardzo istotnym elementem skutecznych działań marketingowych, dlatego też umieszczanie billboardu na każdym rogu w mieście nie będzie opłacalne – koszty mogą okazać się wyższe od przychodów. Aby wszystko zostało dopracowane i dopasowane do branży oraz potencjalnych klientów, warto skorzystać z pomocy specjalistów od gadżetów marketingowych oraz profesjonalnych i kompleksowych kampanii marketingowych. Wsparcie ze strony specjalistów pozwoli uniknąć wielu błędów i sprawi, że działania z zakresu marketingu będą niosły za sobą określony komunikat, zgodny z wartościami firmy oraz dopasowany do ich oferty.

gift

Postaw na gadżety reklamowe wysokiej jakości

Bardzo istotnym elementem działań marketingowych są podarunki dla klientów i partnerów. Choć wydawać może się, że gadżety reklamowe odeszły do lamusa, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Klienci uwielbiają być obdarowywani, jednak oczekują drobiazgów marketingowych wysokiej jakości. Dlatego też lepiej jest postawić na drobnostkę, ale naprawdę dobrze wykonaną zamiast na kolejny kalendarz z cienkimi kartkami lub kubek z nadrukiem, który po kilku umyciach zniknie. W takiej sytuacji o wiele lepiej sprawdzi się dobrej jakości długopis z logo firmy czy może pendrive firmowy, który na pewno przyda się w pracy lub w domu. W tym zakresie warto postawić na wysoką jakość oraz funkcjonalność, a nie decydować się tylko na najtańsze produkty od nieznanych producentów.

W firmie warto również zadbać o to, aby wszystkie szczegóły były spójne i dopracowane. Aby umilić czas oczekiwania na rozmowę z handlowcem lub inne spotkanie, warto zainwestować w personalizowane krówki z nadrukiem na papierku, a także na kubeczki papierowe jednorazowe i serwetki opatrzone logo firmy. Wtedy podczas oczekiwania na spotkanie potencjalni klienci na pewno chętnie sięgną po cukierka w opakowaniu z logo lub zdecydują się na pyszną kawę lub herbatę, jednocześnie utrwalając w pamięci kolorystykę firmy oraz wygląd jej logo. Jest to bardzo ważny element budowania świadomości marki oraz jednocześnie miły drobiazg reklamowy dla klientów.

 

 

top