search
top

Terminy zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii w 2020 roku

W Wielkiej Brytanii od lat pracuje wielu Polaków, którzy chcą uzyskać tamtejszą emeryturę, więc rozliczają podatki w UK. Do tej pory sprawa nie było to aż tak skomplikowane, jednak Brexit mocno wpłynie na prawo podatkowe w UK, co niestety może tę sprawę utrudnić. Jak i kiedy rozliczyć podatki w UK po Brexicie? Jak wpłynie on na prawo podatkowe w UK i na co zwracać szczególną uwagę podczas dokonywania rozliczenia? Sprawdź poniższe porady, aby uporać się z tym tematem jak najszybciej i uniknąć problemów.

Czy Brexit wpłynie znacząco na prawo podatkowe w Wielkiej Brytanii?

W międzynarodowej polityce oraz w branżach finansowych o Brexicie i jego wpływie na gospodarkę oraz relacje partnerskie z innymi państwami mówi się właściwie od lat. Obecnie jednak zmiany te stały się realne, ponieważ Brexit nieodwołalnie zostanie przeprowadzony i Wielka Brytania oficjalnie odejdzie z Unii Europejskiej. Jest to jednoznaczne z licznymi zmianami gospodarczymi w UK oraz z wygaśnięciem wielu umów i reguł, które do tej pory obowiązywały w Wielkiej Brytanii ze względu na przynależność do wspólnoty. Dotyczy to kwestii gospodarczych i handlowych, a także politycznych oraz podatkowych i finansowych. Zmieni się między innymi sposób rozliczania podatków przez obcokrajowców pracujących na terenie Wielkiej Brytanii.

Obywatele Unii Europejskiej pracujący nie w swoim państwie, ale na terenie innego kraju przynależnego do UE, do tej pory byli objęci specjalną ustawą, która miała chronić ich przed podwójnym opodatkowaniem. Rozliczali oni swoje podatki w wybranym urzędzie w UK lub w Polsce na przykład wspólnie z małżonkiem lub małżonką. Niestety wraz z Brexitem ochrona ta przestaje obowiązywać i osoby pracujące na terenie UK muszą zacząć rozliczać się zgodnie z prawem podatkowym aktualnie obowiązującym w Wielkiej Brytanii. Zmiana zasad niestety nie będzie zbyt korzystna dla rezydentów podatkowych zza granicy, ale na szczęście przy dopilnowaniu wszelkich formalności nie powinno być większych problemów.

Wsparcie specjalistów od rozliczania podatków to najrozsądniejsze rozwiązanie

Bycie na bieżąco z obowiązującym prawem podatkowym w danym kraju nie jest łatwe. Zmiany wprowadzane są stosunkowo często i choć często są one pozytywne w skutkach dla podatników, to jednak łatwo się w tym pogubić. Jest to bardzo ryzykowne, ponieważ błędy podatkowe mogą być obostrzone bardzo poważnymi karami i sankcjami. Dlatego bardzo ważne jest, aby bezwzględnie przestrzegać przepisów z zakresu prawa podatkowego i pilnować dotrzymania terminów, bo w przeciwnym razie może okazać się, że musisz zapłacić naprawdę ogromną karę i możesz pożegnać się z ulgami podatkowymi. Aby uniknąć ryzyka, warto zdecydować się na wsparcie fachowców i udać do biura podatkowego, które zajmuje się przede wszystkim zwrotem podatków z Wielkiej Brytanii. Biuro rachunkowe to doskonała opcja dla każdego, kto nie chce tracić czasu na rozliczanie podatków oraz chce mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną wykonane na czas oraz na pewno będą wykonane poprawnie, zgodnie z obowiązującym aktualnie prawem podatkowym.

podpisywanie dokumentów podatkowych z wielkiej brytaniiWsparcie specjalistów od rozliczania podatków może przydać się, szczególnie jeśli jesteś obywatelem Polski i pracuje w Wielkiej Brytanii, gdzie prawo podatkowe ze względu na Brexit zostanie w najbliższym czasie mocno zmienione. Aby nie przegapić żadnych zmian i nie narobić sobie żadnych problemów podatkowych za granicą, koniecznie znajdź biuro rozliczania podatków w najbardziej dogodnej dla Ciebie lokalizacji i skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanej księgowej, która pomoże Ci się odnaleźć we wszystkich zmianach.

top