search
top

Ubranie dla kucharza

Znamy to dobrze z telewizji: pan z nożem przechadzający się po kuchni z charakterystycznym ubraniem. Biała kamizelka i obowiązkowo biała wielka czapka, która obecnie jest znakiem rozpoznawczym tego zawodu. Kucharz bez czapki to przecież nie kucharz! I tak właśnie rodzą się stereotypy bo kucharz nie tyle powinien mieć czapkę ile czepek, który chronić będzie żywność przed zanieczyszczeniem.

Odzież gastronomiczna bez tajemnic

Ten kto był kiedy w prawdziwej restauracyjnej kuchni wie jednak, że ludzie przygotowujący tam posiłki muszą być ubrani w powinien charakterystyczny sposób. Tylko białe ubrania wchodzą w grę bo tylko ten kolor nie pozwala ukryć się brudowi. Biel to zatem w kuchni kolor dominujący. Ale co do formy to możemy spotkać się z wieloma różnego rodzaju ubraniami, które znacznie się od siebie różnią. Jedno jest pewne – odzież gastronomiczna bezwzględnie musi:

  1. spełniać standardy BHP;
  2. być łatwa w czyszczeniu;
  3. być uniwersalna.

odziezJak powinien wyglądać kucharz?

Takie cechy sprawiają, że odzież gastronomiczna Gabi to świetny wybór dla ludzi zajmujących się gastronomią. Zarówno pomoc kuchenna jak i szef kuchni musi być odpowiednio wyekwipowany – najlepiej od stóp do głów. Co za tym idzie zaczynamy od tej słynnej kucharskiej czapki, poprzez fartuch i spodnie schodzimy aż do butów. I tak ubrany kucharz może nie tylko na się teraz kojarzyć z pewnego rodzaju stereotypem restauracyjnego kuchcika ale jest w pełni przygotowany do pracy. Pamiętajmy zatem o standardach BHP jakie powinny królować w restauracjach. Sami nie chcielibyśmy aby podawano nam jedzenie, które może nam zaszkodzić. A ubrania specjalnie dla kucharzy to kolejna cegiełka do budowania pewności, że dana potrawa nam nie zaszkodzi.

top