search
top

Wybór garażu blaszanego

Nie bójmy się garaży blaszanych, ponieważ mogą one przecież wyglądać bardzo solidnie i estetycznie. Lekki i tani garaż z blachy może doskonale pełnić funkcję pomieszczenia na samochód oraz związane z jego użytkowaniem narzędzia i akcesoria. Prosta konstrukcja garaży blaszanych może bardzo dobrze przydać się również podczas budowy domu. Można w nim składować materiały budowlane oraz narzędzia. Garaż blaszany jest prosty w montażu, lekki, a także szybki do postawienia. W razie konieczności nie będzie też problemu z jego rozebraniem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierają garaż blaszany.

Jaką konstrukcję ma garaż blaszany?

Garaż blaszany posiada konstrukcję nośną słupową oraz konstrukcję dachu wykonaną ze stalowych kątowników zimno-giętych skręcanych na śruby. Elementy te najczęściej są zabezpieczone farbą proszkową. Jeśli pokryte są tylko farbą podkładową, to po montażu należy je odpowiednio pomalować. Wypełnienie ścian garażu stanowią arkusze stalowej blachy trapezowej, najczęściej o grubości 0,5-0,7 mm łączone na nity. Dach garażu blaszanego może być jedno lub nawet dwuspadowy. Jest on również wykonany z odpowiedniej blachy. W garażu blaszanym mogą zostać zainstalowane okna i drzwi. Zwykle  jest w nim brama rozwierna dwuskrzydłowa, wykonana blachy. Na rynku można znaleźć też garaże blaszane z bramami uchylnymi, a nawet segmentowymi.

Połać dachowa dla garażu blaszanego także może być skośna. Takie garaże znajdziemy w ofercie firmy CGT Burnus

Wybór garażu blaszanego

Zamierzając kupić garaż blaszany stajemy przed niemałą trudnością. Wynika bowiem ona z licznych technologii, w których wykonuje się takie konstrukcje. Nie bez znaczenia są również konkretne modele garaży blaszanych. Nie zawsze zyskujemy bowiem możliwość samodzielnego sprawdzenia konkretnego garażu czy też oceny jego właściwości po wielu latach użytkowania. Musimy zdać się na własną wiedzę, intuicję, poradnictwo oraz opinie innych użytkowników garaży blaszanych. Pozwolą one na dokonanie odpowiedniego wyboru, który posłuży nam na lata.

Podstawowe rodzaje garaży blaszanych

Stając przed koniecznością zakupu odpowiedniego garażu blaszanego bardzo szybko spotkamy się z podstawowym podziałem konstrukcji tego typu. Do wyboru będziemy mieli w największej ilości przypadków garaże blaszane z blachy ocynkowanej oraz garaże blaszane z blachy akrylowej. Skupiając się jednak na potrzebie zapewnienia naszemu samochodowi prawidłowej ochrony przed zróżnicowanymi warunkami atmosferycznymi, musimy zdecydować się na możliwie najlepszy garaż blaszany.

Konstrukcja wykonana z blachy ocynkowanej wygląda jak tradycyjny blaszak, czyli garaż tego typu jest przede wszystkim znacznie tańszy, a do jego zmontowania nie potrzebujemy żadnych specjalnych nitów. Mamy dodatkowo możliwość samodzielnego pomalowania garażu według indywidualnych preferencji, Garaż zbudowany z blachy akrylowej to już znacznie bardziej skomplikowana kwestia, ponieważ blacha akrylowa to nic innego jak blacha ocynkowana, która została następnie odpowiednio pomalowana. Można by w tym momencie również zakwestionować konieczność kupowania garażu z blachy akrylowej, ponieważ można samodzielnie pomalować taki, który wykonano z blachy ocynkowanej.

To prawda, ale w teorii możemy przecież osobiście wykonać wszelkie prace, jednak w praktyce osiągnięcie satysfakcjonujących efektów wymaga zaopatrzenia się w profesjonalny sprzęt oraz mnóstwo wolnego czasu. Spędzimy go wiele na każdym etapie robót, czyli od samego oczyszczania garażu i jego odtłuszczania po samo malowanie. Dodatkowo, osiągnięcie licznych efektów wizualnych, takich jak przykładowo imitowanie drewna za pomocą odpowiednio dobranej farby może być po prostu niewykonalne. Oszczędności będą natomiast bardzo niskie.

top