search
top

Zadbaj o czystość z pojemnikami na psie odchody

Specjalne pojemniki na psie kupy

Każdy (no dobrze prawie każdy) dba o to, by jego dom, mieszkanie lśniło czystością. Brudne, ale i wysprzątane lokum jest pewnego rodzaju świadectwem tego, jacy są mieszkańcy danej posesji. Nikt nie chce okazać się brudasem. Dlaczego jednak ludzie nie traktują w ten sam sposób środowiska zewnętrznego i tym sposobem pojemniki na psie kupy i śmietniki stoją często dla samego stania, ponieważ mało kto z nich korzysta. Gdy ludzie wiedzą, że będą oceniani (przykładowo przez odwiedzanych gości) to zachowują wszelkie pozory porządności, odpowiedzialności. Ogólnie chcą pokazać się z jak najlepszej strony. Gdy jednak mają wrażenie, że nikt nie widzi, że nie są obserwowani przez nikogo to pojawia się jakby ich drugie oblicze.

I tak się na przykład dzieje, że dana osoba wyprowadzając swojego pupila nie raczy się schylić, by podnieść jego nieczystość i wyrzucić ją do pojemnika na psie kupy. Są również osoby, które nie potrafią wyrzucić papierka do kosza na śmieci, tylko muszą go po prostu rzucić na ulicę. Nawet jeśli po drodze nie ma żadnego śmietnika, to jaka trudność w tym, by zanieść opakowanie w kieszeni do domu i tam je wyrzucić jak należy? Dużo to nie waży, więc problemu żadnego nie powinno być. To samo tyczy się psich nieczystości. Jeśli nawet nie ma w pobliżu pojemnika na psie odchody, to żaden problem przespacerować się parę kroków w celu odnalezienia śmietnika i wyrzucenia tej śmierdzącej zawartości. Jak jednak widać, większość osób ma z tym nie lada problem. Być może to się kiedyś zmieni, chociaż czasem można odnieść wrażenie,że to jakby walka z wiatrakami. pies na spacerze

Jak kształtować dobre nawyki

Niektórzy się tłumaczą, że to nowa moda w Polsce, że ludzie muszą się przyzwyczaić, ale ile właściwie można wdrażać się do tego obowiązku. Na swojej posesji nikt raczej nie ma problemu z tym, by po psie posprzątać. A czym różni się kupa zrobiona na własnym podwórku od tej pozostawianej na trawniku czy chodniku? Być może niektórzy czują się upokorzeni, gdy mają publicznie, na oczach wielu przechodniów podnieść fekalia pozostawione po pupilu. Z takim podejściem taka osoba powinna zawczasu się zastanowić, czy jest na tyle dojrzała, by właściwie dbać nie tylko o psa, ale i innych mieszkańców. A jak posiadacze czworonogów mogą dbać o dobro sąsiadów i innych ludzi?

Przede wszystkim pilnować swoje zwierzę, by nigdy nie biegało samowolnie po ulicach czy parkach, a dodatkowo sprzątając wszelkie jego nieczystości i wyrzucając je do pojemnika na psie kupy. Dzięki takiemu zachowaniu po pierwsze ma się pewność, że nikomu pies krzywdy nie zrobi, a dodatkowo w jego odchody nikt z przechodniów nie wdepnie. Warto mieć to na uwadze. Należy zawsze traktować ludzi tak, jak każdy chciałby być traktowany przez innych. Skoro zatem raczej nikt nie lubi wdeptywać w psie kupki, to należy dbać o to, by jego pies takich śladów nie zostawiał, to znaczy temu zapobiec się nie da, ale można szybko taką nieczystość podnieść i wyrzucić do odpowiedniego pojemnika i śladu po tym nie będzie. Dzięki temu świat będzie nie tylko czystszy, ale i pozbawiony ryzyka noszenia psich odchodów pod butem.

top