search
top

Zainwestuj w uprawę roślin

Wiele osób ma olbrzymi problem nawet z utrzymaniem kaktusa w doniczce. Mimo, że nie potrzebuje on zbyt dużych wymogów. Po pewnym czasie zostajemy bez jakichkolwiek kwiatów na parapetach. Wiele osób jednak z utrzymaniem kwiatów doniczkowych nie ma najmniejszego problemu. Problem pojawia się w momencie chęci hodowania roślin stricte egzotycznych. Jak wiadomo rośliny te wymagają specjalnych warunków. Te specjalne warunki trudno nam jest stworzyć w naszym kraju oraz w naszym mieszkaniu. Po czasie każdy się przekona, że do hodowania skomplikowanych egzotycznych warunków potrzebny nam jest growbox czy szklarnia.

Od czego zacząć uprawę?

Growbox jednak jest znacznie bardziej mobilny i może okazać się wygodniejszy. Po pierwsze powinniśmy wybrać odpowiednią powierzchnię growboxa. Wpływ na rozwój roślinności ma w głównym stopniu wpływ także oświetlenie. Zdaniem ekspertów najlepszym oświetleniem dla growboxa są zestawy HPS. Cena jest adekwatna co do jakości. Do małego growboxa idealne mogą sie okazać lampy CFL. Do wyboru mamy także panele LED. Nie cieszą się one jednak dużą popularnością. Oprócz wyboru odpowiedniego oświetlenia należy także odpowiednio dobrać moc lampy. Dla growboxa waży jest także odbłyśnik. Na rynku znajdziemy trzy rodzaje odbłyśników. pierwszy to wing. Można go już kupić od 40 złotych. Drugim odbłyśnikiem jest CoolTube. Jest to dokładniej szklana rura, która ma małe skrzydła odbłyśnika. Idealnie nadaje się d o growboxów o bardzo wysokiej temperaturze. Ostatnim odbłyśnikiem jest odbłyśnik zamknięty, który jest wentylowany. Jest to odbłyśnik, który jest szybą od dołu zamknięty. Growbox od Growy wraz z całkowitym wyposażeniem jest niezwykle kosztowną sprawą. Nie każdy jest w stanie przeznaczyć wysoką kwotę na swoje hobby. Dla osób nie posiadających odpowiednich środków finansowych mamy dobrą wiadomość. Growbox możemy wykonać samodzielnie. Najlepiej growbox wykonać z szafy lub ze stelażu. Środek szafy należy wyłożyć dokładnie folią, która będzie odbijać światło. Często osoby, które samodzielnie wykonują growboxy mają dylematy, którą folię wybrać.

uprawaroslin

Growbox przyspieszy Twój biznes

Wybór leży między biała oraz srebrną folią. Zdania są podzielone na temat tego, która folia lepiej odbija światło. Warto jednak pamiętać, że srebrna folia podnosi jeszcze temperaturę w growboxie. Tak więc jest polecana dla pomieszczeń chłodniejszych. Growbox powinien także posiadać otwory wentylacyjne. Najlepiej zrobić otwory wentylacyjne na dole boku oraz na jego górze. Należy także zadbać o okolice growboxa. Nie mogą tamtędy biec kable, ponieważ po kontakcie z wodą może dojść do tragedii. Równie ważna jak odpowiednie oświetlenie jest odpowiednia wentylacja. Wentylator powinien być dobrany pod moc lampy. Także powinien być dobrany do warunków w growboxie oraz do jego powierzchni. Należy pamiętać o zasadzie, że im mocniejszy i lepszy posiadamy wentylator tym łatwiej będzie nam utrzymać w nim temperaturę. Wentylacja to także filtr węglowy. Należy pamiętać, że opary z papierosów mogą zabijać filtr węglowy. Dlatego nie zaleca się palenia papierosów w bezpośrednim kontakcie z growboxem.

top