search
top

Czy identyfikacja wizualna pomoże zabłysnąć na rynku?

Na początek należy odpowiedzieć na kluczowe pytanie, które z pewnością możecie teraz zadawać. Czym jest identyfikacja wizualna? Otóż jest to zbiór cech, a właściwie elementów, którze tworzą graficzną jakość marki. Wszystko co, co pokazywane jest światu i kojarzy się marką. To jak wygląda logotyp, to jak wygląda logotyp w połączeniu z reklamą, jak prezentuje się witryna firmowa czy jak przedstawiają się materiały reklamowe w postaci ulotek, folderów czy chociażby jak wyglądają materiały prasowe dla innych firm, dziennikarzy czy po prostu konsumentów.

Gdzie się pokazać, by zdobyć zaufanie?

Zadbanie o wysoką jakość identyfikacji wizualnej z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań, aczkolwiek dobrze jest zwrócić uwagę na to, że z tym zadaniem z pewnością trzeba się zmierzyć. Rynek jaki widzimy w chwili obecnej jest bardzo nowoczesny, niemalże każda firma, a tym samym jej marka a nawet marki komunikują się wykorzystując w tym celu różnorodne kanały, które dostarczane są nam dzięki nowym technologiom. Niegdyś marki mogły pokazać się tylko w outdoorze – np. na billboardach, na samochodach czy na słupach ogłoszeniowych. Później wielką rolę zaczęła odgrywać telewizja, zatem wielką uwagę skoncentrowano na tym, aby dobrze przekazać to czym marka jest w spotach reklamy TV. Dziś króluje internet i tutaj należy zadbać nie tylko o samą reklamę, które przez użytkowników internetu raczej nie jest pożądana, ale trzeba zbudować sobie dobrą komunikacyjną stategię. Gdzie? Na własnej stronie internetowej, na blogu firmowym oraz oczywiście w mediach społecznościowych.

Jak robić identyfikację wizualną

Kojarzenie się marki – to efekt identyfikacji

Należy pamiętać o tym, aby wszędzie zachować najważniejsze jeśli nie wszystkie elementy identyfikacji wizualnej co pomoże odbiorcom zapamiętać konkretny brand. Po pewnym czasie marka będzie kojarzona z takim a takim logo, z taką kolorystyką, z takim ułożeniem treści, z takim a takim przesyłaniem haseł kluczowych dla konkretnych kampanii czy całej marki. Spójność i konsekwencja to dwa kluczowe elementy dla dobre identyfikacji wizualnej, czego dowiecie się śledząc tą stronę. Oczywiście istotny jest także sam aspekt wizualny, to jest dobre dobranie barw, piękny graficzny projekt, zadbanie o czystość, wysoką jakość i w miarę nowoczesny styl, który obecnie bierze pod swoje skrzydła takie elementy jak chociażby minimalizm oraz merytoryczność. Istotne jest także tzw. call to action, czyli napędzenie odbiorcy do tego, aby zbliżyć się do marki, zrobić jakiś ruch, być może zainwestować w samego siebie. Dobra identyfikacja marki wyróżnia ją na polu innych, zaś w oczach odbiorców ukazuje jej pełen profesjonalizm. Czy warto zainwestować w takie działania? Oczywiście – należy jednak najpierw znaleźć dobrą agencję, która specjalnie na potrzeby konkretnego sektora oraz marki stworzy świetny projekt. To może być kosztowne, ale pamiętajmy, że takie zadanie lepiej jest powierzyć komuś, kto wie jak to przygotować, przecież nikt nie chce być postrzegany jako amator, prawda?

top