search
top

Udany start-up. Sprawdź jak go finansować

Unia Europejska jest polityczno-gospodarcznym tworem, który łączy część krajów będących w Europie. Celem działania UE jest wyrównianie poziomu gospodarczego w krajach członkowskich.

♦♦♦

Niemal co roku Parlament UE dostosowuje prawo w taki sposób, by każdy członek mógł poczuć się równy i by mógł bez przeszkód uzyskać akces do takich samych możliwości.Pobieranie pieniędzy z jednej wspólnej kasy to jedna z takich możliwości. Poza funduszami, które przeznaczone są na duże, ogólnokrajowe inwestycje i inwestycje lokalne prowadzone przez władze znajdujące się na miejscu, po dotacje unijne zgłaszać mogą się również osoby prywatne.


Osoby przedsiębiorcze, które mają konkretnie zarysowany plan swojej planowanej działalności mogą w odpowiednich instytucjach unijnych złożyć niezbędne formalności tak aby ich wniosek mógł zostać rozpatrzony. Jury, które rozpatruje wnioski może zgodzić się na przyznanie takiej dotacji, które wynosić mogą nawet 80 tysięcy złotych.

Inicjatywa Euro

W zależności od pojedynczego złożonego wniosku dofinansowanie dla firm może okazać się zwrotne lub bezzwrotne – szczegółowe dane dotyczące konieczności zwrotu pieniędzy lub braku otrzymacie po lekturze strony inicjatywaeuro.pl. Sytuacja, kiedy nie musimy zwracać powierzonych nam funduszy to bezzwrotność nawet w przypadku niepowodzenia w rozwoju biznesu.Intensywnie pracujący, kreatywni ludzie często decydują się na składanie wniosków, które mogą pomóc im otrzymać dotacje unijne, co jest niezwykle pomocne dla polskiej gospodarki ale też dla budowania świadomości Unii Europejskiej jako podmiotu, który ma połączyć i pomagać osobom zaradnym oraz kreatywnym.

top