search
top

Fenomen prywatnych szkół muzycznych

Do niedawna każdy kto chciał uczyć się gry na instrumencie mógł tylko zapisać się do państwowej szkoły muzycznej, do której przyjmowano jedynie te osoby, które przeszły specjalne testy. Wrzesień stawał się okresem nerwowym i stresującym – początek roku szkolnego, a ponadto próby dostania się do szkoły muzycznej (często zakończone porażką) były tym co mogło zestresować nie jedno dziecko. Rozpacz z powodu zawiedzenia rodziców i przekreślenie szansy na muzyczną karierę – oto z czym musiało się zmierzyć kilkuletnie dziecko. Jeżeli zaś nie dostaliśmy się do szkoły muzycznej w dzieciństwie to mogliśmy zapomnieć o zrealizowaniu marzenia o zostaniu muzykiem. Nie było miejsc, w których uczono by także dorosłych, zainteresowanych wejściem w muzyczny świat.

Obecnie jednak dzięki licznie otwieranym szkołom muzycznym mamy alternatywę. Można zapisać dziecko do prywatnej szkoły i cieszyć się z razem z nim możliwością pobierania lekcji gitary, lekcji pianina czy innego instrumentu. Należy pamiętać, że talent muzyczny to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim chęć nauki i czas spędzony na ćwiczeniach. Nawet osoba, która nie dostałaby się do szkoły muzycznej ze względu na „brak słuchu muzycznego”, nie musi rezygnować z marzeń o grze na instrumencie.

Prywatne szkoły muzyczne oferują naukę gry na rozmaitych instrumentach, w grupach lub w trybie indywidualnym. Dodatkowo często prowadzą zajęcia z teorii muzyki i oferują możliwość wypożyczenia instrumentu lub gry na miejscu w szkole, w przypadku gdy uczeń nie ma własnego sprzętu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które grają na dużych i drogich instrumentach, np. fortepianie czy harfie.

lekcje pianinaGra na instrumencie przynosi nam ogromnie dużo korzyści. Poza interesującą i bardzo odprężającą zdolnością gry na instrumencie zyskujemy zwiększoną odporność na pracę w hałasie, lepszą koncentrację i szybszą umiejętność przyswajania języków obcych. Zdolności takie są nieocenione nie tylko w przypadku zawodowego zajmowania się muzyką, ale także w każdym innym zawodzie, a także w życiu prywatnym. Lekcje skrzypiec często są powiązane także z występami i różnymi koncertami, które szkoła organizuje. Takie wydarzenia są świetnym sposobem by poradzić sobie z krępującą nas tremą i zyskać bezcenną umiejętność publicznego występowania.

Założenie prywatnej szkoły muzycznej to także świetny pomysł na biznes, dla osób które zawodowo zajmują się muzyką i chciałby swoją pasją zarazić młodsze pokolenia. Taki sposób na biznes jest obecnie dużo łatwiejszy do zrealizowania niż to było kiedyś, a oprócz możliwości zarobku, oferuje także spełnienie marzeń o grze na instrumencie dla przeróżnych osób. Jak bardzo dobrym pomysłem jest założenie własnej szkoły muzycznej pokazuje fakt, że obecnie ten rynek rozwija się bardzo prężnie. Z uwagi na to, że każdy chce grać na instrumencie, łatwo znaleźć klientów, zainteresowanych ofertą naszej firmy.

top