search
top

Gadżety reklamowe – czy wpływają na decyzje klientów?

Gadżety reklamowe to tradycyjna metoda budowania marki firmy. Są nimi najczęściej takie przedmioty jak: długopisy, breloki do kluczy, smycze, kubki, ale i czekoladki, cukierki i wiele innych, zaopatrzone w logo firmy, którą reklamują, jej dane adresowe oraz numer kontaktowy. Ich zadaniem jest zainteresowanie potencjalnego klienta produktem firmy, lub usługą, jaką ona oferuje.

 Gadżety reklamowe mają przyciągnąć uwagę jak największej liczby klientów, dlatego rozpowszechnia się je wszędzie tam, gdzie ich odbiorcą może być duża liczba osób, na przykład centra handlowe, ulice, festyny. Przeznaczone są nie tylko dla klientów, ale również kontrahentów i partnerów biznesowych, ponieważ pełnią one również rolę upominku. Są elementem budowania dobrych relacji w biznesie, wyrazem sympatii dla klienta. Firmy zamawiają gadżety na różne okazje, na przykład święta, konferencje, targi, czy jubileusze firmy.

Czy gadżety reklamowe oferowane przez firmy wywierają wpływ na konsumentów?

O skuteczności gadżetów reklamowych decyduje wiele czynników. Upominek reklamowy jest prezentem od firmy dla klienta, dlatego zawsze wzbudza pozytywne emocje. Jeśli otrzymaliśmy od kogoś prezent, to rodzi się w nas naturalny odruch odwzajemnienia i wtedy korzystamy z usług firmy, a przecież o to chodzi reklamującym się podmiotom. Ważny jest tutaj element sympatii w stosunku do tych, od których coś dostajemy. Niebagatelną rolę w przypadku gadżetów reklamowych pełni ich funkcjonalność i jakość. Te dwa aspekty decydują o powodzeniu kampanii reklamowej firmy. Jeśli gadżet będzie niskiej jakości, to jego skutek będzie daleki od zamierzonego. Na pewno nie skłoni on klienta do skorzystania z usług firmy, a kontrahenta do współpracy z nią. Funkcjonalność gadżetu reklamowego gwarantuje korzystanie z niego przez dłuższy czas i kontakt z logiem firmy. Aby gadżet spełnił swoją rolę, musi być właściwie dobrany do klienta. Poza tym dobrym pomysłem jest jego ciekawa, przyciągająca uwagę grafika. Istotną sprawą dla skutecznej promocji marki lub produktu jest opakowanie gadżetu reklamowego, które wiele mówi o firmie i jej stosunku dla potencjalnych klientów lub kontrahentów, czy partnerów biznesowych. Upominki mają stworzyć stałą więź klienta z marką. Na rynku gadżetów reklamowych najmodniejsze stają się produkty ekologiczne.kobieta z upominkami

Jakie firmy najczęściej decydują się na darmowe gadżety reklamowe?

Rynek gadżetów reklamowych jest olbrzymi i nieustannie rośnie. Jego wartość w Polsce szacuje się na 1,7 miliarda złotych. Gadżety reklamowe dla klientów, partnerów biznesowych i kontrahentów stosują różne firmy, od tych najmniejszych aż do dużych  międzynarodowych korporacji. O wyborze odpowiednich upominków decyduje ich cena, która kształtuje się na poziomie od kilku do kilkuset złotych. Firmy korzystają z upominków reklamowych praktycznie cały rok, z okazji świąt i innych okazji, na przykład: Dnia Kobiet, walentynek, ale także przy okazji eventów, festiwali, imprez plenerowych.

Jak można zapakować upominki reklamowe?

Przy zakupie upominków reklamowych warto pomyśleć o ich odpowiednim zapakowaniu. Do tego celu można użyć toreb papierowych na drobne upominki w postaci długopisów, breloczków, ulotek lub foliowych na branżową prasę, prospekty, foldery, firmowe koszulki. Torby indywidualne z nadrukiem w postaci logo firmy wykorzystywane są do zapakowania upominków na targach, czy konferencjach branżowych. Ozdobne opakowania kartonowe pudełka na prezenty mogą być estetycznym i oryginalnych opakowaniem gadżetów reklamowych. Eleganckie i estetyczne papierowe torby na butelki mogą stanowić oryginalne opakowanie luksusowego upominku reklamowego. Gadżety reklamowe mają decydujący wpływ na wybory klientów, dlatego rynek upominków reklamowych nieustannie się rozwija.

top