search
top

Hosting dla biznesu a środowisko node.js

W typowej aplikacji internetowej Express dane sesji są domyślnie przechowywane w pamięci. Podczas przechowywania zbyt dużej ilości danych w sesji, znacznie zwiększa się obciążenie na serwerze. Tak więc, albo można przełączyć się na inny typ pamięci do przechowywania danych sesji albo spróbować zminimalizować ilość danych przechowywanych w sesji. Do tego posłużyć może nawet stosunkowo proste środowisko programistyczne Node.js. Na przykład, gdy użytkownicy logują się na Twojej aplikacji mogą po prostu zapisać swój identyfikator w sesji zamiast przechowywać cały obiekt. Następnie, na każde żądanie można pobrać obiekt z odpowiednio przypisanego ID. Możesz także użyć MongoDB lub REDIS do przechowywania danych sesji.

Zoptymalizowanie kodu – wykorzystaj przestrzeń hostingową

Załóżmy, że masz aplikację blogową, który wyświetla najnowsze posty na stronie głównej.  Problemem jest to, że funkcja find () w Mongoose pobiera wszystkie pola obiektu i nie może odnaleźć kilka pól w obiekcie poczty, które nie są wymagane na stronie głównej. Na przykład, komentując jeden taki obszar, który posiada szereg uwag do konkretnego postu. Jako że nie są wyświetlane komentarze, możemy wykluczyć problem podczas pobierania. To zdecydowanie poprawi szybkość. Możemy zoptymalizować powyższe zapytanie o odpowiedni fragment zoptymalizowanego kodu.

Programowanie przy użyciu node.js - kod hostingowy

Moduły nginx w node.js

Różne operacje na zbiorach, takich jak mapy nie są obsługiwane przez wszystkie przeglądarki. W celu przezwyciężenia problemów z kompatybilnością przeglądarek używamy jakieś biblioteki po stronie klienta. Ale z Node.js, wiesz dokładnie, które operacje są obsługiwane przez silnik V8 JavaScript Google. Tak więc, można bezpośrednio korzystać z tych wbudowanych funkcji do manipulowania zbiorami po stronie serwera. Nginx jest małym i lekkim serwerem WWW, który może być stosowany w celu zmniejszenia obciążenia na serwerze Node.js. Zamiast korzystać ze statycznych plików z węzła, można skonfigurować nginx, który posłuży zawartość statyczną. Można również skonfigurować nginx do kompresji odpowiedzi, używając gzip tak, że całkowita wielkość reakcji jest niewielka. Tak więc, jeśli używasz aplikacji produkcyjnych możesz używać nginx w celu poprawy szybkości.

Konto hostingowe a poprawa wydajności

Wreszcie, prędkość aplikacji webowej może ogromnie wzrosnąć o minifying i łączenie wielu plików JS w jednym. Gdy przeglądarka napotka element <script> rendering strony jest zablokowany, dopóki skrypt jest pobierany i wykonywany (chyba że atrybut ustawiony jest asynchroniczne). Na przykład, jeśli strona zawiera pięć plików JavaScript, przeglądarka będzie korzystać z pięć oddzielnych pobierań żądań HTTP. Ogólna wydajność może niezwykle poprawić kompresję i łączyć te pięć plików w jeden. To samo odnosi się do plików CSS. Możesz użyć narzędzia kompilacji jak Grunt/Gulp do zmniejszenia i łączenia plików aktywów. Te porady z pewnością mogą być wykorzystane, aby poprawić szybkość aplikacji w środowisku web. Możesz korzystać z takich usług jak hosting node.js aby sprawdzić czy wdrażanie działania rzeczywiście mają sens i czy są funkcjonalne. Obecnie prowadzenia działań programistycznych w oparciu o hosting jest skuteczne, jeśli chcesz sprawdzić, czy umiesz już wystarczająco dużo aby sprawnie zarządzać stroną internetową. Co więcej przy użyciu narzędzia Node.js na koncie hostingowym możesz postawić także własną witrynę.

top