search
top

Ile rzeczywiście kosztuje motocykl?

motor

Jazda motorem zyskuje coraz więcej zwolenników. Wśród pasjonatów nie ma już tylko szalonych pragnących adrenaliny chłopców, ani starszych panów. Coraz częściej taki sport wybierają kobiety i miłośnicy wiatru we włosach. Jakie są ceny motorów?
Z drugie ręki
Jeśli jesteśmy początkującymi jeźdźcami, to zastanówmy się nad motocyklem używanym. Są one przystępne cenowo i nie będzie nm ich szkoda, gdy ulegną awarii lub kolizji. Należy sprawdzić jednak ich przebieg, bezwypadkowość i stan pojazdu. pamiętajmy, nie kupujmy kota w worku, nawet za niską cenę. Może to nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Dobry używany motor kupimy już za 1500 złotych.
Nowy motocykl
Jeśli na poważnie myślimy o jeździe na motorze, to pomyślmy o nowej maszynie. Jak kształtują się ceny takich jednośladów? Dobre motory, które powinniśmy brać pod uwagę kosztują od 3-4 tysięcy wzwyż. na początek, jeśli ktoś nie potrafi jeździć, warto zainwestować w słabszy, ale lżejszy model, który pomoże nam nauczyć się płynności jazdy i łatwo pozwoli lawirować między innymi maszynami na drodze. Oczywiście ograniczenie cenowe nie ma końca. Dobre, nowe maszyny potrafią kosztować majątek. Podobnie jest w przypadku starych odrestaurowanych motorów.
Gdzie kupić motor?
Polecamy w przypadku używanych motorów przeglądać ogłoszenia oraz jeździć na giełdę. Możemy również poszukać w piwnicach i na strychach naszych rodzin, tam potrafią odnaleźć się cuda. W przypadku nowych motorów, obejrzyjmy oferty sklepów internetowych. Na przykład motocykle Wrocław znajdziemy w jednym z największych salonów w Polsce.
Zastanówmy się więc, czy chcemy kupić nowy, czy używany pojazd oraz do czego potrzebny jest nam motocykl. Jeśli ma służyć nam dłużej i będziemy wykorzystywać go do jazdy w trasie, to pomyślmy nad nowym modelem. Natomiast jeśli chcemy się nauczyć jeździć i zależy nam na tym, żeby sprzęt był lekki i ekonomiczny, to zastanówmy się nad motorem z salonu. Wybór zależy tylko od zasobności naszego portfela, własnych upodobań i potrzeb.

top