search
top

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w UK: Co musisz wiedzieć

Jakie firmy powinny zacząć?

Jeśli jesteś zapalony na to aby być swoim własnym szefem zapewne zadajesz sobie pytanie „jaką firmę powinienem stworzyć?” Istnieje mnogość dostępnych opcji, w tym te, które związane są z trybem życia, który chcesz prowadzić lub zarobić dodatkowe pieniądze na uzupełnienie dochodów gospodarstw domowych. Przedsiębiorstwa w niepełnym wymiarze czasu: Jeśli chcesz prowadzić firmę, wywiązując się z innych zobowiązań, dlaczego nie rozpocząć działalności w niepełnym wymiarze godzin?

Franchising: Zastanów się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej ze szkoleniem i wsparciem dużej marki stojącej za tobą.

Zakup firmy: zakup istniejącej firmy jest kolejnym popularnym rozwiązaniem, które może prowadzić do mniejszego ryzyka niż rozpocząć od nowa.

Start-up można uruchomić z domu: Nowoczesna technologia oznaczająca środowisko biurowe nie jest już konieczna – wiele firm może być prowadzona wyłącznie w domu.

Budżet firmy: Budżet świadomego przedsiębiorcy nie musi ograniczać jego możliwości; można uruchomić wiele firm w ramach zaledwie 50 000 pln.

Tech start-up: projekty o tematyce technologicznej cieszą się bezprecedensowym zainteresowaniem; nigdy nie było lepszego czasu, aby zacząć rozruch w tej działalności.

Przemysł: Inne popularne sektory na rozpoczęcie działalności gospodarczej to tzw. zielone przedsiębiorstw, usługi i przedsięwzięcia detaliczne, a także firmy internetowe.
Co należy zrobić przed rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Wybierasz strukturę biznesową? Czy będzie to wyłącznie podmiotem w ramach partnerstwa? Musisz zdecydować jaka struktura biznesowa zapanuje w Twoim środowisku.

Badania rynku: Dokładnie zbadaj swój rynek w celu oceny rentowności swojego pomysłu na biznes.

Plan biznesowy dla firmy w Wielkiej Brytanii

Napisz doskonały, zabójczy biznes plan: Pisanie biznes planu jest istotne. Założenie spółki w Wielkiej Brytanii jest dzięki temu o wiele łatwiejsze. Poczytaj o 12 wspólnych elementach wiążących plan biznesowy – upewnij się, że masz jasny plan przed rozpoczęciem działalności na rynku, niezdefiniowane działania mogą bowiem okazać się być problematyczne. Jest to szczególnie ważne, ponieważ może to pokazać biznes plan dla potencjalnych inwestorów. Pomyśl o swojej marce: Wierzcie lub nie, biznes z nazwą logo i wizytówką może stanowić różnicę między porażką a sukcesem.

założenie spółki w Wielkiej Brytanii
Utworzenie strony internetowej: Dowiedz się, jak zarejestrować nazwę domeny i zbudować dobrze zaprojektowaną stronę internetową dla swojej firmy. Poświęć trochę czasu na zdobycie finansów na rozruch biznesu. Dowiedz się, jak radzić sobie z kwestiami księgowości i przepływami pieniężnymi po raz pierwszy – może również trzeba wziąć na etat dobrego księgowego. Otwierając swoją firmę dobrze jest zaznajomić się ze wszystkimi regulacjami prawnymi obejmującymi prowadzenie działalności, dobrze jest zbadać podłoże podatkowe oraz formalności, które trzeba regularnie załatwiać w odpowiednich urzędach czy instytucjach jak banki, US czy ZUS.

top