search
top

Jakie działania obejmuje kompleksowa obsługa kadrowa?

Własna firma to duże wyzwanie. Problematyczne może być nie tylko wybicie się na tle konkurencji i dotarcie do szerokiego grona klientów, ale także dopilnowanie wszelkich działań prawnych oraz kadrowo-płacowych. Decydując się na prowadzenie firmy informatycznej, nie trzeba być przecież specjalistą z zakresu księgowości. Dlatego, aby oszczędzić sobie nerwów oraz nie tracić niepotrzebnie czasu, warto zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnego wsparcia zewnętrznej firmy świadczącej usługi w tym zakresie. Dowiedz się więcej na temat outsourcingu usług kadrowo-płacowych i zdecyduj, czy to opcja odpowiednia dla Ciebie i Twojej firmy. 

Co może zrobić dla Ciebie zewnętrzne biuro kadrowe?

Zewnętrzne biura rachunkowe oferują obecnie bardzo szeroki wachlarz usług dla firm o różnej wielkości. Ich oferta może być dopasowana do konkretnego rodzaju firmy, a także do jej wielkości i do tego, jakie są potrzeby przedsiębiorstwa. Różne pakiety pozwalają na doskonałe dopasowanie oferowanego wsparcia do aktualnych potrzeb firmy, dzięki czemu Ty, jako właściciel lub prezes, nie będziesz musiał martwić się o tego typu kwestie. Jest to ogromne odciążenie, ponieważ prawo podatkowe i finansowe w Polsce, a także prawo pracy w kwestiach kadrowych, jest dość zawiłe. Trzeba przestrzegać naprawdę wielu zasad, które ulegają zmianie w zależności od branży oraz od tego, jak duża jest firma. Z tego względu naprawdę łatwo jest się pogubić i popełnić błąd, który w trakcie kontroli podatkowej może okazać się kosztowny. Dlatego nie warto ryzykować i najlepiej zdecydować się na skorzystanie z pomocy profesjonalnego biura zajmującego się kadrami, które zrobi to za Ciebie.

Jakie usługi obejmuje obsługa kadrowa?

Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa zajmie się wszystkimi istotnymi kwestiami finansowymi firmy. Przede wszystkim to na tym zewnętrznym przedsiębiorstwie będzie spoczywać odpowiedzialność za dotrzymywanie terminów wypłat dla pracowników oraz pilnowanie ich wysokości, a także regulowanie wszelkich innych należności kadrowych. Biuro rachunkowe będzie także pilnowało odprowadzania składek i podatków obowiązkowych w przypadku zatrudniania określonej osób na wybrany typ umowy.

Zewnętrzny dział kadrowy może także zajmować się rozliczaniem innych należności, wynikających z tytułu prowadzenia działalności i osiągania przychodów. To do specjalistów z biura rachunkowego może należeć obowiązek kontrolowania spływania należności, rozliczania podatku VAT oraz innych, które należy opłacać zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem podatkowym.

Pilnowanie wysokości wszystkich składek i kontrolowanie płynności finansowej firmy to naprawdę ogromne odciążenie, które zaoszczędzi Ci mnóstwo stresu i potencjalnych problemów w kwestii zapobiegania pojawienia się ewentualnych błędów. 

Oszczędzaj czas i pieniądze, korzystając z outsourcingu kadrowo-płacowego

Outsourcing usług kadrowo-płacowych cieszy się w Polsce stosunkowo dużą popularnością. Tego typu firmy oferują kompleksowe usługi, dzięki którym sprawy z pracownikami zawsze są prowadzone poprawnie, a wszystkie składki określane przez prawo odprowadzane na czas i w odpowiedniej wysokości. Dzięki temu, że profesjonalne biura rachunkowe dopasowują swój zakres usług do konkretnego typu działalności, możesz mieć pewność, że Twoja firma będzie rozliczana ze wszystkich należności w odpowiedni sposób, dopasowany do Twojej branży i obowiązujących jej regulacji prawnych. Takie rozwiązanie to gwarancja dopilnowania wszystkich kwestii finansowych oraz przede wszystkim spora oszczędność czasu, który w przeciwnym razie musiałbyś sam poświęcić na prowadzenie sprawozdań finansowych, pilnowanie terminowych wypłat i rozliczeń z pracownikami, czy odprowadzania należnych składek. 

Wybór biura rachunkowego zamiast budowanie wewnętrznego działu kadrowo-płacowego to także świetny sposób na oszczędność. Zatrudnienie profesjonalnej księgowej na etat to naprawdę duży koszt, a w średnich i dużych firmach jedna osoba do takiej pracy to zdecydowanie za mało. W małych firmach wystarczy jedna osoba, jednak biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia jej stałej pensji, opłacania koniecznych składek oraz zagwarantowania miejsca i sprzętu do pracy, to koszty utrzymania takiego pracownika robią się naprawdę wysokie. Dlatego też w większości przypadków o wiele bardziej opłacalne jest skorzystanie z usług zewnętrznych profesjonalnej firmy, która nie tylko dopilnuje wszystkiego na własną rękę, ale także pomoże obniżyć Ci znacznie koszty prowadzenia działalności. Obsługą kadrową we Wrocławiu zajmuje się m.in. Inpensa.

 

top