search
top

Kancelaria prawna sposobem na dobry biznes?

Wielu młodych ludzi marzy o tym, aby dostać się po maturze na studia prawnicze. Nie jest to jednakże wcale takie łatwe. Ilość miejsc na prestiżowych uczelniach jest bardzo ograniczona i zazwyczaj udaje się je uzyskać jedynie najlepszym maturzystom w całym kraju. Oczywiście bywają także uczelnie, które oferują prawo w systemie zaocznym lub wieczorowym, lub uczelnie prywatne. Warto jednak zauważyć, że kancelaria adwokacka bardzo skrupulatnie sprawdza papiery nowego aplikanta i z pewnością zwraca uwagę na jego wyniki na studiach oraz miejsce tychże studiów.

Miejsce w kancelarii adwokackiej czy własny biznes?

W Polsce jest coraz więcej prawników i bywa, że nawet ci dobrzy nie mogą znaleźć przez dłuższy czas pracy. Jak w każdym zawodzie, decydują o tym niestety nadal znajomości. Nie jest już problemem, aby dostać się na aplikację adwokacką, tak jak jeszcze kilka lat temu. Wystarczy dobrze się uczyć i uzyskać dobre wyniki swoich egzaminów. Także dostęp do aplikacji może mieć każdy lepszy student. Gorzej bywa już z miejscem w wymarzonej kancelarii adwokackiej.

Wielu młodych prawników marzy wprost o tym, aby zacząć pracę od bardzo znanych i renomowanych kancelarii. Mało który z nich myśli jednak o tym, że będą tam otoczeni przez samych najlepszych zawodowców i sami mogą nie mieć szans na poprowadzenie poważnej sprawy. Takie bowiem trafiają do rąk najlepszych adwokatów. Niekiedy więc lepszym wyjściem okazuje się zatrudnienie w mniejszej i mniej renomowanej firmie, która jednak szybko da szansę młodemu człowiekowi na to, żeby się wykazał.

Oczywiście należy pamiętać, że taka kancelaria adwokacka zaoferuje nieco niższe stawki, niż duża i znana firma. Na początku kariery nie można się jednakże kierować jedynie potencjalnymi zarobkami. Ważne jest, aby nabierać doświadczenia w odpowiednim miejscu, w otoczeniu najlepszych prawników i przede wszystkim, aby mieć tam szansę na rozwinięcie skrzydeł.

adwokaci a prawo

Specjalizacja jest metodą na lojalnych klientów

W dzisiejszych czasach w całej Polsce masowo powstają nowe kancelarie. Nie jest już tak trudno jak kiedyś, aby zdobyć środki na rozkręcenie takiego biznesu. Decydują się na to nawet bardzo młode osoby, zaraz po ukończeniu aplikacji adwokackiej. Dlatego też konkurencja jest ogromna i niezwykle ciężko jest się wybić i pozostać zapamiętanym jako najlepszy prawnik. Zdarza się oczywiście, że jakiś adwokat zasłynie z tego, że udało mu się wygrać niezwykle trudną i kontrowersyjną sprawę. Bywa jednak, że na całe życie jest on z nią związany i traktowany później jako specjalista od tylko tego zakresu prawa.

Każdy prawnik ma oczywiście swojego konika i wybierając takiego dla siebie, najlepiej jest rozeznać się w temacie i wybrać osobę, która specjalizuje się w danej dziedzinie prawa. Dla przykładu dobrym specjalistom w rozwodach jest ta kancelaria: rozwód Zubrzycka-Zięba W kwestiach, które jednak wymagają jedynie podstawowej wiedzy i umiejętności nie ma konieczności wynajmowania prawdziwego specjalisty. Tacy cenią się bardzo konkretnie, a niekiedy ich porada nie wymaga od nich żadnego wysiłku, ani poświęcenia zbyt wiele swojego czasu. Nie można popadać w skrajności. Kancelarie zazwyczaj jasno ogłaszają się w zakresie oferowanych przez siebie usług.

top