search
top

Najlepsze studia MBA w Polsce? Wyższa Szkoła Bankowa liderem rankingów

Wszyscy, którzy chcą kontynuować edukację i zamierzają aplikować na studia MBA, muszą dokonać wyboru uczelni, na której będą studiować. To bardzo ważna decyzja, zwłaszcza w przypadku tak specyficznego kierunku – studia MBA są studiami nastawionymi na praktykę i zdobywanie nowych umiejętności przydatnych dla menedżera. Obecnie niekwestionowanym liderem rankingów studiów MBA w Polsce jest Wyższa Szkoła Bankowa.

Kadra, program nauczania, wyposażenie placówek (i cała infrastruktura) czy obsługa studentów to tylko niektóre czynniki, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze uczelni,  szczególnie jeśli chodzi o studia MBA. Warto zajrzeć także do rankingów – różne instytucje i magazyny regularnie publikują listy najlepszych programów. Wysokie miejsca we wszystkich rankingach zajmuje Wyższa Szkoła Bankowa. Co decyduje o atrakcyjności jej oferty? Dlaczego warto wybrać studia MBA?

Zalety studiowania MBA

Uzyskanie tytułu Master of Administration Business to duże osiągnięcie. Mimo że coraz więcej osób decyduje się na studia MBA, wciąż pozostają one  w gronie najbardziej elitarnych. Jak to możliwe? Po pierwsze, proces rekrutacyjny jest znacznie bardziej restrykcyjny niż w przypadku innych studiów. Kandydat na studia MBA musi posiadać nie tylko wykształcenie (minimum licencjat), ale także doświadczenie branżowe (co najmniej dwuletnie). W konsekwencji studentami MBA zostają najbardziej ambitne i pracowite osoby, potrafiące zarządzać swoją karierą. To z kolei oznacza, że poziom prowadzonych zajęć jest znacznie wyższy niż w przypadku większości innych kierunków na innych uczelniach.

Warto pamiętać, że zajęcia na studiach MBA to przede wszystkim zajęcia praktyczne. Warsztaty, rozwiązywanie case’ów, analiza problemów, przytaczanie przez prowadzących ich własnych doświadczeń, nauka nowych, praktycznych umiejętności. Studia MBA to zatem dobry kierunek dla ludzi przedsiębiorczych, chcących świadomie i samodzielnie kierować swoją karierą.

Nie należy również zapominać, że absolwenci studiów MBA mogą na ogół pochwalić się wyższą pensją i lepszym stanowiskiem niż osoby w podobnym wieku.

 

 

Wyższa Szkoła Bankowa liderem wśród uczelni oferujących kursy MBA

Rankingi MBA w Polsce są regularnie publikowane przez kilka instytucji. Istotnym rodzajem rankingu jest rating opracowywany przez SEM Forum (Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum), który przyznaje klasę programowi MBA. Większość programów MBA w Wyższych Szkołach Bankowych otrzymała klasę profesjonalną lub standardową, co świadczy o wysokim poziomie nauczania i organizacji studiów. Wyższa Szkoła Bankowa zajmuje również wysokie miejsca w zestawieniach przygotowywanych przez „Perspektywy”, „Wprost” czy „Financial Times”, a także regularnie znajduje się w pierwszej dziesiątce programów MBA ocenianych przez „Home & Market”.

Ranking studiów MBA w Polsce: WSB lepsza niż inni. Dlaczego?

Co decyduje o tym, że WSB jest prawdziwym liderem rankingów studiów MBA na tle innych placówek w Polsce? Słuchacze uczelni najwyżej oceniają obsługę, proces rekrutacji i rozplanowanie zajęć. Zwłaszcza ostatni aspekt jest niezwykle istotny, zważywszy na to, że studentami MBA są niemal zawsze osoby pracujące, które muszą dopasować zajęcia na uczelni do grafiku w firmie.

Dodatkowo WSB bardzo mocno skupia się na przekazywaniu praktycznej wiedzy i umiejętności – program studiów MBA jest dzięki temu idealnie dostosowany do potrzeb studentów. Na uwagę zasługuje również nowoczesna platforma edukacyjna oraz przyjazny system regulowania płatności. Warto też zauważyć, jakie namacalne korzyści osiągnęli absolwenci MBA na WSB – niemal połowa z nich wskazuje na stabilizację pozycji w firmie, z kolei ponad ¼ na awans i wyższe wynagrodzenie. Oznacza to, że studia na WSB przełożyły się na zauważalne profity w życiu zawodowym.

MBA w Polsce – wybierz Wyższą Szkołę Bankową

Warto zaznaczyć, że przyszli słuchacze WSB mogą studiować w różnych placówkach uczelni rozmieszczonych w całej Polsce. To niewątpliwa zaleta, zwłaszcza dla osób pracujących – mogą dzięki temu wybrać placówkę znajdującą się stosunkowo blisko miejsca ich zamieszkania.

Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji na temat rankingów MBA w Polsce i samodzielnie ocenić pozycję WSB, mogą odwiedzić stronę http://studiamba.wsb.pl/.

top