search
top

Oświetlenie biurowe i jego cechy – technologia LED i znacznie więcej

Czym powinno się charakteryzować odpowiednie oświetlenie w biurze? Otóż, biuro jest pomieszczeniem, które może mieć różne wymiary. Wysokość sufitów, szerokość i długość, to kryteria, które najbardziej wpływają na naszą decyzję. Dodatkowo liczą się takie aspekty jak wielkość i ilość okien, rozmieszczenie stanowisk i rodzaj wykonywanej pracy. Nie bez znaczenia pozostaje także budżet firmy. Wybór odpowiedniego oświetlenia jest jednym z ważniejszych zadań, jakie należą do właściciela firmy.

 

Oświetlenie biurowe – charakterystyka

Oświetlenie w biurze powinno się cechować przede wszystkim wysoką mocą. Wydajność lamp znacznie wpływa na samopoczucie pracowników biurowych. Codzienna, 8-godzinna praca z komputerem jest męcząca dla wzroku. Zastosowanie odpowiedniego typu oświetlenia ma znamienny wpływ. Działanie monitora na nasze oczy może szybko powodować zmęczenie. Dobre oświetlenie będzie minimalizować to ryzyko i zapobiegnie zmęczeniu. Jest to bardzo istotne, gdyż nasze samopoczucie przekłada się na jakość wykonywanej pracy.
Trzeba także pamiętać, że typ oświetlenia to nie tylko lampy zawieszone na suficie. Jest to oczywiście obowiązkowy rodzaj oświetlenia jaki powinien znaleźć się w biurze. Stosowanie podstawowego oświetlenia zapewnia dobrą widoczność w całym biurze. Jednak często, konieczne jest zaopatrzenie pracowników w oświetlenie dodatkowe – celem takiego oświetlenia jest uzupełnienie światła, jakie dostarczane jest dzięki lampom na suficie. Najczęściej, dodatkowe oświetlenie stanowią lampki na biurku lub zamontowanie specjalnych lamp przy stanowisku pracowników.

biuro

 

Jak dopasować oświetlenie do biura?

Oświetlenie biurowe jest dobierane ze względu na indywidualne cechy danego pomieszczenia, w którym mieści się biuro. Aby nasi pracownicy mieli zapewnione odpowiednie warunki pracy, trzeba dopasować właściwy rodzaj oświetlenia w całym biurze. Każde stanowisko powinno mieć dostęp do tego samego źródła światła.
Dopasowanie oświetlenia powinno skupiać się na poniższych kryteriach:

  • Rodzaj lamp,
  • Ilość lamp,
  • Moc oświetlenia,
  • Wysokość sufitów,
  • Rodzaj wykonywanej pracy,
  • Wielkość okien.

 

dziewczyna odpychająca lampy

 

Oświetlenie biurowe LED

Do biur, najczęściej kupowane są lampy LED. Specjalne panele, które zawiesza się na suficie w odpowiedniej odległości, zapewniają dobrą widoczność i naświetlenie pomieszczenia. Ilość lamp jest zależna od wielkości biura oraz od ilości stanowisk. Warto przeprowadzić konsultację z profesjonalną firmą, która doradzi nam w kwestii optymalnego doboru oświetlenia LED do naszego biura – sugerujemy kontakt z http://luxon.pl (firma ma swoją główną siedzibę we Wrocławiu).
Oświetlenie biurowe jest jedną z kluczowych kwestii. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu lamp, nasi pracownicy mogą liczyć na wygodną pracę. Lampy zapobiegają zmęczeniu i tym samym wpływają na polepszenie jakości wykonywanej pracy.
Wielkość okien, wbrew pozorom, ma ogromne znaczenie. Jeśli każde biurko w biurze mieści się przy wysokim, szerokim oknie – moc lamp może być nieco mniejsza. Dodatkowo, często w takim przypadku nie jest wymagane dodatkowe oświetlenie uzupełniające.
W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, oświetlenie dodatkowe jest często priorytetem. Jeśli biuro wykonuje wiele projektów (architekci, agenci reklamowi), lampka na biurko musi się obowiązkowo znaleźć przy każdym stanowisku.

top