search
top

Pięć sposobów na skuteczną reklamę firmy

Każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, doskonale wie, że sam produkt czy usługa, to nie wszystko. Nawet jeśli staramy się i naszą ofertę tworzymy z dbałością o jak najwyższą jakość, sama się ona nie obroni. By potencjalni klienci dowiedzieli się o tym, że weszliśmy na rynek – musimy się dobrze zareklamować.

Na szczęście w dzisiejszej dobie jest na to mnóstwo sposobów. Zaczynając od tych tradycyjnych w formie ulotek i plakatów, a kończąc na internetowych wzmiankach o profilu działalności, kontach w social mediach i banerach czy gadżetach reklamowych.

 

Kampania reklamowa – na co w jej trakcie położyć szczególny nacisk?

Oczywiście możemy zacząć od klasyki – ulotek i plakatów. Rozwieszane i rozdawane przechodniom lub pozostawione w często odwiedzanych punktach z pewnością prędzej czy później przyniosą spodziewane efekty.

Obecność w Internecie też jest ważna. Dziś prawie wszyscy mają konto Instagram czy Facebook. Zareklamowanie się w tych miejscach, stworzenie strony firmowej z pewnością jest więc potrzebne. Jeśli jednak chcemy trafić do szerszego grona odbiorców, na przykład osób starszych, które z obsługą komputera często są na bakier, poleca się również tak zwane banery reklamowe. Rozwieszane przy drogach, w miastach czy na przystankach autobusowych, rzucają się w oczy i dzięki ciekawej grafice są łatwe do zapamiętania.

Gadżety reklamowe i ich największe zalety

Ologowane gadżety reklamowe w formie kubków, długopisów, notatników czy etui na dokumenty – to upominki, które możemy wręczać zarówno klientom, jak i własnym pracownikom.

W pierwszym przypadku, obdarowani klienci stają się niejako nośnikiem naszej reklamy. Używając kubka z naszym logo, firmowego długopisu czy notatnika – dają sygnał innym ludziom, że taka, a nie inna firma istnieje i proponuje ciekawe produkty. W drugim przypadku budujemy w pracownikach poczucie tożsamości z firmą. Nagradzamy ich i możemy oczekiwać, że w związku z tym będą oni bardziej angażować się w życie firmy. To buduje pozytywne relacje i sprawia, że wszystkim pracuje się lepiej, a co za tym idzie – efektywniej.

Co więcej, reklamowe upominki mogą być oczywiście związane z profilem działalności. Jeśli przykładowo prowadzimy przedsiębiorstwo związane z motoryzacją i samochodami, drobne gadżety mogą mieć formę zawieszek zapachowych do auta lub mat na siedziska. Nie jest to jednak konieczne. W zupełności wystarczą klasyczne i uniwersalne przedmioty. Istotne jest jednak, by były one praktyczne i funkcjonalne. Tak, aby obdarowani klienci rzeczywiście ich używali.

Gdzie zamawiać gadżety reklamowe?

Nie musimy w jednej firmie zamawiać konkretnych przedmiotów, a w innej nanosić na nie logo. Wystarczy znaleźć przedsiębiorstwo, które kompleksowo podchodzi do tego rodzaju zleceń.

Drukarnia Intro-Graf oferuje bogatą ofertę gadżetów, które oczywiście odpowiednio projektuje. Zamówić może w niej zarówno kubki, koszulki, długopisy, smycze, jak i torby. Co więcej, firma samodzielnie naniesie na wskazane przez nas przedmioty logo i wszystko to, co chcemy na nich umieścić. Podarowanie tak przygotowanych gadżetów w trakcie targów, oficjalnych spotkań i imprez, będzie z pewnością miłą niespodzianką, zarówno dla pracowników, jak i klientów. Z kolei nam, jako przedsiębiorcom, przyniesie wiele biznesowych korzyści!

top