search
top

Profesjonalny radca prawny w twojej firmie

Najbardziej zbliżonym zawodem do zawodu prawnika jest adwokat lub radca prawny. Istnieją jednak różnice pomiędzy tymi trzema zawodami. Ludzie nie znający się zbytnio na prawie dość często błędnie je łączą lub mylą. Adwokat ma szersze uprawnienia jeżeli chodzi o zakres działania w środowisku prawnym. Może on także reprezentować nas przed wszystkimi sądami i urzędami, czego nie może zrobić prawnik. Natomiast radca prawny sporządza różne pisma, udziela porad prawnych i reprezentuje nas w niektórych sprawach

Problemy, które może rozwiązać radca prawny

Dobry adwokat może nam pomóc w wielu różnych sprawach – jeśli pozostaje on w stosunku pracy pełni wówczas obowiązki radcy prawnego. Najczęściej rozwiązuje on nasze problemy, którymi są pisma. Nie znając się dobrze na prawie, nie umiemy napisać pewnego rodzaju pism i w momencie, gdy musimy wystosować odpowiedni wniosek do danego miejsca, musimy koniecznie poradzić się radcy prawnego – zwłaszcza działając jako osoba prawna. Adwokat może nam także podpowiedzieć, jak należy się zachować w danej sytuacji. Większość ludzi nie zna się tak dobrze na prawie jak radca prawny, który ma z nim do czynienia na co dzień. Dlatego pomoc prawnicza jest tak ceniona i, co za tym idzie – kosztowna.

Prawnik i jego wykształcenie

Prawnikiem można zostać po ukończeniu studiów magisterskich, po odbyciu aplikacji prawniczej oraz po zdaniu egzaminu państwowego z najwyższą oceną. Radca prawny musi uzyskać dodatkowe uprawnienia radcowskie. Przyszli prawnicy muszą świetnie znać się na prawie i wszystkich jego rodzajach, żeby móc fachowo rozpocząć swoją karierę. Dodatkowo, dzięki kilkuletniej aplikacji zdobywa się doświadczenie, dzięki czemu lepiej sobie radzimy w zawodzie. Możemy również stać się specjalistami jeżeli będziemy codziennie poszerzać swoją wiedzę na temat prawa i różnych spraw i rozpraw sądowych. Ponadto, trzeba być także prawnikiem z powołania, żeby móc wczuć się w sytuację naszego klienta.radca prawny Jaworzno

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o charakterystyce pracy radcy prawnego, dowiedz się, jak pracuje profesjonalny Radca Prawny w Kancelarii Agaty Kościuk w Jaworznie.

Wiedza a doświadczenie

Dobry radca prawny powinien posiadać rozległą wiedzę na temat prawa i jego poszczególnych dyscyplin. Doświadczenie idzie w parze z wiedzą, ponieważ dzięki temu prawnik może kojarzyć fakty i lepiej rozwiązywać powierzane mu kolejne sprawy. Obie te rzeczy są niezwykle ważne, chociaż doświadczenie przychodzi z czasem. Wiedzę prawnicy nabywają jako studenci prawa, później zdobywają kolejną wiedzę i nieco doświadczenia jako aplikanci. Natomiast samo doświadczenie prawnicy i radcy prawni zdobywają już w zawodzie. Jednak stale należy pogłębiać swoją wiedzę, żeby wciąż pamiętać wszystkie zasady i wzorce, według których należy postępować.

Prawnik a różne rodzaje prawa

Istnieje wiele rodzajów prawa. Każdy prawnik jest bardzo dobrze zaznajomiony ze wszystkimi rodzajami, żeby rozwiązywać problemy ludzi, którzy zgłaszają się do niego ze swoim własnym. Są prawnicy, którzy specjalizują się w wybranych dziedzinach prawa, jednak nie znaczy to, że nie możemy do niego przyjść z problemem, który dotyczy innego rodzaju prawa.

top