search
top

Przemysł zabawek cały czas na topie

Prawie każda dziedzina naszego życia jest w jakimś stopniu uzależniona od panującej mody. Przemysł meblarski, motoryzacyjny, producenci sprzętu RTV, urządzeń multimedialnych i wiele innych muszą być na bieżąco z panującą modą. Wtedy mają dużo większe szanse na sprzedaż swoich produktów. Również dotyczy to przemysłu zabawkarskiego. Modne zabawki sprzedają się na przysłowiowym pniu. I często nie odstrasza nawet wysoka cena. Duży wpływ na sprzedaż ma wszechmogąca reklama telewizyjna.

Zabawki nie tylko bawią

Przemysł zabawkarski osiąga bardzo duże zyski. Jest to branża stale rozwijająca się. Zabawki oraz akcesoria dla niemowlaków i dzieci w wieku przedszkolnym, ruchome figurki i klocki wykazują stałą tendencję wzrostową. Branża zabawkarska Polsce to głównie małe i średnie firmy. Polskie zabawki są również produkowane na eksport- głównie zabawki z tworzyw sztucznych, wyroby z drewna, pluszu, artykuły karnawałowe. W sklepach mamy nie tylko nasze krajowe zabawki, ale także jest dużo zabawek z krajów Unii Europejskiej oraz krajów rozwijających się. Przeważają oczywiście zabawki chińskie. Producenci zabawek coraz częściej odchodzą od tradycyjnego podziały na zabawki dla dziewczynek i chłopców. Kupując zabawki zwracajmy uwagę, żeby to były zabawki, które nie tylko bawią dzieci, ale również uczą. Stawiajmy na zabawki kreatywne. Dużą zaletą takich zabawek jest bogactwo kolorów, interaktywnych funkcji, bogactwo kształtów. Kolorowa zabawka, zawierająca dużo przycisków, otworów sprawi, że przyciągnie uwagę dziecka na dłużej, wzbudzi jego zainteresowanie. Maluch zacznie badać zależność przyciskania równych guziczków od wydawania różnych dźwięków, świecenia światełek. Do ulubionych zabawek kreatywnych maluszków należą zabawki z otworami różnych kształtów, do których trzeba dopasować i wrzucać odpowiednie klocki. Taka zabawka stymuluje wyobraźnię, pobudza dziecko do kojarzenia kształtów. Możemy kupić dzieciom różne masy plastyczne, biżuterie do samodzielnego wykonania, stempelki.

sensoryczne

Wielka moc zabawek edukacyjnych

W sklepach możemy także znaleźć zabawki sensoryczne, które nie tylko, że zapewnią naszym dzieciom świetną zabawę, to jeszcze mogą pełnić funkcje terapeutyczne. Na rynku najwięcej mamy zabawek sensorycznych, które skupiają się na dotyku. Dla najmłodszych pociech możemy kupić różne książeczki, kostki polisensoryczne, ciastoliny, masy plastyczne, piankoliny, piłki sensoryczne. Pozytywny wpływ na rozwój słuchu mają różne puzzle dźwiękowe. Właściwe ułożenie puzzli nagradzane jest efektem dźwiękowym, często charakterystycznym dla ułożonego obrazka, np., jeżeli dziecko ułożyło obrazek z pieskiem, to rozlegnie się radosne szczekanie. Dzieci lubią też klocki dźwiękowe, wypełnione różnymi elementami wydającym, przy poruszaniu, dźwięk. Dla starszych dzieci bardzo dużym powodzeniem na rynku cieszą się rowerki biegowe, które pomagają rozwijać równowagę. Ceny zabawek, zarówno kreatywnych jak i sensorycznych są bardzo różne. Można kupić takie zabawki już od kilkunastu złotych, ale są też takie dla bardziej zasobnych kieszeni. Możemy je kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i zamówić w internecie.

Pozostałe informacje uzyskać można na stronie liger.net.pl/16-zabawki-kreatywne gdzie zobaczymy także pozostałe produkty dla dzieci.

top