search
top

Soczewki kontaktowe dla osób korzystających z komputera

Jeśli zastanawiamy się co będzie powodować zaburzenia wzroku to należy podkreślić, że nie monitory za to odpowiadają, ale raczej to, że źle je użytkujemy. Pojawiające się problemy a więc krótkowzroczność, astygmatyzm czy nadwzroczność jeśli będą źle korygowane to niestety pojawi się boląca głowa, pieczenie oczu czy widzenie za mgłą. Takie problemy utrudniają nam normalną pracę albo zabawę przed monitorem komputera.

W dzisiejszych czasach rozwiązaniem nie tylko dla młodych osób będą soczewki kontaktowe. Mamy innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że noszenie soczewek i ich zakładanie nie będzie już kłopotliwe.

Dla tych osób, które często korzystają z komputera można podpowiedzieć kilka ewentualnych ćwiczeń jakie można wykorzystywać. Co jakiś czas należy pozwolić oczom na odpoczynek i wtedy kieruje się wzrok w inną stronę. Mniej więcej co 2 godziny należy robić sobie kilkanaście minut przerwy. Dobrze będzie sprawdzić czy monitor jest odpowiednio ustawiony. Jeśli z kontrastem nie wszystko jest dobrze można sprawdzić czy fosfor nie został zużyty. Nie można ustawiać monitora ze zbyt dużą jasnością. Jeśli musimy pracować z programami graficznymi będzie trzeba wybrać duży ekran bez osłon. Ustawienie monitora to między innymi konkretne przygotowanie kąta mniej więcej 15-20stopni poniżej oczu. Trzeba doprowadzić do tego, że siedzimy mniej więcej 80 cm od ekranu. Zawsze nasz ekran musi być ustawiony w taki sposób, że nie będzie się w nim odbijać światło. Można sprawdzić lustrem czy nie ma odblasków, jeśli postawimy je na chwilę przed monitorem wykryjemy wszelkie zakłócenia.

Dla tych osób, które chcą postawić na soczewki zamiast okularów pewnie istotną sprawą będzie to, że jest to dobre rozwiązanie. W sprzedaży znajdują się różne rodzaje soczewek między innymi roczne, miesięczne, ale również tygodniowe czy jednodniowe. Każda soczewka ma swoje plusy i minusy. Producenci, którzy wprowadzają soczewki do sprzedaży coraz częściej mają kilka typów i rozmiarów. Soczewki kontaktowe różnią się materiałem z jakiego są przygotowywane. Jeśli ktoś chce zaczną nosić soczewkę oczywiście powinien przemyśleć sobie jakie rozwiązanie dla niego będzie odpowiednie. Ale z drugiej strony trzeba sobie powiedzieć, że soczewki cały czas się zmieniają a oprócz tego nie można ich samodzielnie wybrać. Taką decyzję powinien podejmować lekarz okulista po przeprowadzonym badaniu jeszcze przed pierwszym zakupem konkretnych soczewek. Lekarz powinien również po dobraniu soczewek nauczyć nas je zakładać, pielęgnować.

Warto wiedzieć, że między innymi 9 na 10 Europejczyków, którzy uprawiają sport w soczewkach potwierdza, że dzięki nim można uzyskiwać zdecydowanie lepszą ostrość widzenia. Ponad 50% dodatkowo twierdzi, że soczewki są takim elementem, który będzie decydował o tym, że osiąga się lepsze wyniki od momentu, gdy soczewki zostały wybrane zamiast okularów. Może się więć okazywać, że soczewki dla wielu osób staną się rzeczywiście najlepszym dostępnym wyborem, dzięki nim komfort widzenia będzie znacznie lepszy.

top