search
top

Sprawdź, czy twoje zamki mogą przeciwstawić się włamywaczom

Bezpieczny dom jest miejscem, którego każda osoba będąca w posiadaniu cennych przedmiotów. Zapewnienie sobie spokoju związanego z bezpieczeństwem wiąże się nie tylko z skontruowaniem grubych murów czy kupieniem psów obronnych, ale także z takimi podstawowymi czynnościami jak zmiana mechanizmów zamykających na nie do przebrnięcia bez klucza w drzwiach, wstawienie twardych krat w oknach czy zainstalowanie systemów alarmowych.

♦♦♦

Polska jest krajem, które odnotowują mniejszą ilość włamań w stosunku do przeszłości, mimo to mieszkańcy z chęcią zamawiają usługi monitorowania, nad którymi pieczę sprawują firmy o profilu ochroniarskim. Wielu z nas będąc w posiadaniu domostw dla jednej rodziny zakupuje kamery, które umiejscowione na dobrej wysokości oraz ustawione pod kątem pozwalającym na szeroką widoczność będą znakomitym odstraszaczem dla niepewnych siebie złodziei.

♦♦♦

Osoby , które myślą o tym, że ich dom może zostać obrabowany na pewno skorzystają z takich rozwiązań. Zdecydowana większość obywateli jest w posiadaniu tylko mieszkań – tam na pewno nie obudujemy się murem ani kratami, rozwiązania z kamerami również należy raczej odstawić w kąt – chociaż warto zaznaczyć, że nowo projektowane kompleksy budynków coraz częściej posiadają kamery umiejscowienie na zewnętrznej stronie budynku oraz lokalnych strażników, którzy doglądają dobytku zamieszkałych na terenie osób.

dfgndfg

Podstawową czynnością, którą powinno się wykonać jeśli nasze mieszkanie zabezpieczone jest tylko przez jedną parę drzwi jest zmiana zmiana zamków na lepszy model. Wkładka bębenkowa to dobre rozwiązanie dla tych, którzy pragną zagwarantować sobie, że nikt, kto nie jest przez nas zaproszony do domu się nie dostanie przy użyciu swych niecnych metod. Przeciętna wkładka do zamka drzwi jest na tyle skomplikowanym mechanizmem, że przeciętny człowiek, nawet przy użyciu lepszych wytrychów nie będzie mógł sobie poradzić z jego sforsowaniem.

Większe poczucie bezpieczeństwa zapewni nam takżę kontakt z przedsiębiorstwem, które oferuje klientom solidne drzwi przeciwwłamaniowe – ich solidna konstrukcja właściwie jest gwarantem, że jedyną metodą wejścia do mieszkania jest zaproszenie przez właścicieli. Wkładka do zamka drzwi, który jest w nich instalowana jest mechanizmem, który dla potencjalnego włamywacza to brama nie do przeskoczenia.

top