search
top

Terminale płatnicze w rozwoju biznesu

Prowadząc mały sklep, punkt handlowy czy usługowy musimy nieustannie walczyć o klienta. Dbać by był zadowolony z naszych usług. Tylko wtedy będziemy w stanie konkurować z dużymi sieciami. Cały czas musimy podtrzymywać zainteresowanie klientów i oferować im najlepsze usługi. Warto więc zaopatrzyć swoją firmę w terminale płatnicze. Pozwolą one pobierać należności za pomocą kart płatniczych. Daje to wygodę nam, ale też konsumentom. Coraz częściej, bowiem korzystają z takiej formy płatności. Wychodząc im naprzeciw będziemy w stanie konkurować z innymi usługodawcami.

W jaki sposób to działa?

Trzeba przyznać, że terminale płatnicze są swego rodzaju inwestycją. Musimy liczyć się z wyłożeniem pewnej ilości gotówki. Koszty uzależnione są od wybranego agenta rozliczeniowego. Jego rolą jest pobieranie prowizji od każdej zawartej transakcji oraz opłaty za wynajem terminala płatniczego. Wersje bezprzewodowe są droższe od stacjonarnych.

tanie terminale płatnicze

Wpis powstał przy współpracy z firmą Constans: http://www.constans.co.

Terminale dają jednak oszczędności na innych polach, są to:
• Rzadsze opłaty za odprowadzanie utargu do banku. Spowodowane jest to mniejszą ilością gotówki w kasie a co za tym idzie rzadszym konwojowaniem.
• Brak dodatkowej prowizji dla banku od wpłat pieniężnych na nasze konto.
• Warto odnotować też fakt, że korzystając z terminali płatniczych jest bezpieczne w razie włamania. Straty naszej firmy będą znacznie mniejsze.
Tak więc koszty używania terminali nie są bardzo wysokie i równoważą się z wydatkami. Tanie terminale płatnicze – tego potrzeba w twoim biznesie.

Jakie są realne korzyści?

Ogromną zaletą terminali płatniczych są zwiększone obroty naszej firmy. Coraz większa liczba klientów korzysta z płatności kartą. Wybierając się na zakupy często nie noszą przy sobie wiele gotówki. Nasz sklep wyposażony w terminal znajdzie więcej klientów. Lista kolejnych zalet to:
• Rozszerzenie oferty firmy o sprzedaż doładowań do telefonu na kartę lub Mix. Usługa obejmuje dowolnych operatorów. Możliwy staje się zakup doładowania w każdej dostępnej kwocie.
• Korzystanie z terminali płatniczych, zmniejsza straty sklepu lub punktu usługowego z powodu mniejszej liczby gotówki w obrocie.
• Punkt handlowy zyskuje status miejsca przyjaznego dla klientów.
• Możliwa staje się niewielka podwyżka cen. Tłumaczyć ją można właśnie korzystaniem z terminali płatniczych.

Przytoczone przykłady korzyści są chyba dostatecznie zachęcające do skorzystania z terminali.

Usatysfakcjonowani klienci są najważniejszą wartością dla każdego właściciela sklepu. Taki stan wpływa pozytywnie na obroty firmy. W związku z tym zastosowanie terminali płatniczych pomoże osiągnąć zadowolenie konsumentów. Pokażemy się jako miejsce, gdzie w wygodny sposób można zrobić codzienne zakupy czy nabyć inne niezbędne towary. Terminale to też większe bezpieczeństwo transakcji i mniejsze koszty konwojowania utargu do banku.

top