search
top

Tworzenie logo – proste i ponadczasowe

Dobrze prowadzony marketing to gwarancja sukcesu niemal każdej działalności. Oprócz skupiania się na dopracowywaniu, jakości produktu czy usług warto skupić się na działaniach reklamowych. Można korzystać z tradycyjnych metod jak reklamy w radiu czy telewizji. Tworzenie plakatów czy ulotek to też pomocna strategia. Dobrze też wykorzystać możliwości, jakie daje Internet w docieraniu do klientów.

Musimy sprawić by nasza marka stała się rozpoznawalna. Bardzo ważnym elementem, który pomoże nam to osiągnąć jest logo naszej firmy. Jest to znak ściśle związany z prowadzoną działalnością, dobrze wykonany zapadać w pamięć klientów.

Dobry projekt logo jest prosty

Jest kilka wymagań, jakie powinno spełniać dobre logo. Coś, co odróżnia doskonałe znaki od tych przeciętnych. Widać to na przykładzie znanych marek. Ich loga charakteryzują się prostotą, przez to są zapamiętywane i ponadczasowe. Czasem ulegają kosmetycznym zmianą, lecz trzon pozostaje ten sam. Jak więc osiągnąć taki efekt?

Dobre logo posiada pewne ważne cechy, które należy uwzględnić już w fazie projektowania. Pierwsza z to nieużywanie więcej niż trzech kolorów. Wybrane odcienie nie powinny być ani zbyt jaskrawe ani też ponure. Kolejna ważna sprawa to spójność czcionki. Nie należy stosować więcej niż dwóch różnych.

By uzyskać prostotę należy pozbyć się wszystkiego, co jest niepotrzebne w naszym logo. Można coś dodać, lecz nie usunąć. Logo powinno być też zapamiętywane, nie musi być przy tym skomplikowane. Prostota zapewnia łatwość zapamiętania szczegółów. Oryginalność jest ważna, lecz nie powinna wyrastać ponad funkcjonalność.projektowanie logo

Zaufaj specjalistom

Można pokusić się o logo stworzone samodzielnie, trzymając się podanych zasad. Nie każdy jednak jest dobrym grafikiem komputerowym. Istnieją oczywiście darmowe, łatwe w obsłudze programy stworzone do projektowania. Nie dają one jednak wysokiej, jakości. Najprostszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do specjalistów, czyli agencji zajmujących się projektowaniem logotypów. Takie firmy również trzymają się podanych powyżej zasad. Powstałe w ten sposób logo będzie dopasowane do profilu naszej firmy odda to, co najważniejsze w jej działalności. Dostaniemy przynajmniej trzy różne projekty do wyboru. W razie potrzeby wprowadzone zostaną poprawki według naszych instrukcji. Co ważne dostaniemy gotowe logo w różnych formatach by korzystać z niego w różnych mediach. Zagwarantuje nam to rozpoznawalność.

Zwiększone obroty

Na dobrą sprzedaż naszych produktów czy usług wpływa wiele czynników. Ważna jest, jakość lecz sama w sobie nie wystarczy. Ważna jest dobra kampania marketingowa, pozwalająca na dotarcie do klientów. Bardzo ważnym jej składnikiem jest zapadające w pamięć logo naszej firmy. Dzięki niemu nasze usługi będą rozpoznawalne podobnie jak inne znane marki i cenione marki.

Nowoczesne projekty logo zapewnia Strefa Pixeli.

top