search
top

Urządzenie wielofunkcyjne czy drukarka? Co wybrać do biura?

Sprzęt, jaki kupujemy do biura czy sklepu, zawsze powinien cechować się najwyższą jakością. Urządzenia muszą być niezawodne, co pozwoli nam na zachowanie ciągłości pracy. Drukowanie i kserowanie dokumentów to podstawowe czynności, jakie wykonuje się w biurze. Dziennie, ilość drukowanych dokumentów jest na tyle duża, że właściciel firmy/sklepu/biura, powinien dobrze przemyśleć typ urządzenia jaki zostanie zakupiony.

Dlaczego warto wybrać urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie wielofunkcyjne pozwala nam na drukowanie wielu stron w ciągu jednej minuty, kserowanie, kopiowanie dokumentów czy skanowanie i wysyłanie faksów. Z kolei czynności standardowej drukarki ograniczają się jedynie do drukowania. Drukarka przydaje się w miejscach, w których dokumenty nie są drukowane każdego dnia. Nie we wszystkich miejscach dokonuje się skanów czy kopii, a wysyłanie faksów nie jest już tak częste.

Obecnie, można zaopatrzyć się w drukarkę ze skanerem, jednak to urządzenie wielofunkcyjne jest wybierane coraz częściej.

drukarka

Możliwości, jakie daje nam urządzenie wielofunkcyjne, sprawdzą się przede wszystkim w biurach oraz w administracji. Tam, gdzie drukowanie dokumentów oraz podpisywanie umów czy regulaminów jest częstą czynnością, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt. Warto również zaznaczyć, że urządzenie wielofunkcyjne nie zajmuje aż tak wiele miejsca. Jest to więc wybór dobry zarówno do większych biurowców, jak i do niewielkich firm.

Dzierżawa sprzętu biurowego

Warto wiedzieć o tym, że dziś istnieje możliwość dzierżawy urządzeń biurowych. Usługa ta polega na wynajęciu drukarki, kserokopiarki czy urządzenia wielofunkcyjnego. Jest to coraz częściej oferowana usługa, ponieważ opłaca się wielu przedsiębiorcom, zwłaszcza tym, którzy dopiero rozpoczynają własną działalność. Zakup profesjonalnego sprzętu biurowego jest dość kosztowny dla firmy, dlatego właściciele mniejszych przedsiębiorstw decydują się na ich dzierżawę.

Oprócz obniżenia wydatków dla firmy, zaletą dzierżawy drukarek jest możliwość sprawdzenia, jak działa dany model i czy w pełni odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom. Warto zdecydować się na dzierżawę by upewnić się, że taki sprzęt jest nam absolutnie potrzebny. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie sprzętu, możemy wydzierżawić urządzenie wielofunkcyjne, uiszczając ustaloną miesięczną kwotę. Trzeba jednak wiedzieć, jaki zakres usług obejmuje dzierżawa sprzętu biurowego.

urządzenie wielofunkcyjne

Wynajem urządzeń wielofunkcyjnych – co obejmuje?

Poza możliwością korzystania ze sprzętu przez ustalony okres czasu, firmy zajmujące się dzierżawą drukarek, oferują również pełny serwis i naprawę urządzeń. W przypadku awarii, możemy liczyć na szybką i sprawną naprawę, a jeśli wymaga tego sytuacja – na dostarczenie sprzętu zamiennego. Praca w biurze nie może zostać zakłócona – zachowanie ciągłości jest możliwe jedynie przy odpowiednio sprawnych sprzętach takich jak drukarki i inne. Dobra firma jest w stanie zapewnić nam także regularne, pełne przeglądy.

Prawidłowa praca drukarek jest możliwa jedynie przy stosowaniu odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Ich regularne dostawy w wymaganych ilościach gwarantuje firma dzierżawiąca. Dzięki temu, nie musimy samodzielnie poświęcać czasu na zamawianie i wybieranie odpowiednich tuszy czy papieru. Ta opcja zapewnia oszczędność czasu i możliwość skupienia się w pełni na zawodowych obowiązkach.

Warto zdecydować się na dzierżawę urządzenia wielofunkcyjnego, żeby je przetestować i uchronić firmę przed ogromnymi wydatkami na samym początku działalności. Po kilku miesiącach korzystania z drukarek i innych urządzeń, będziemy mieli pewność, że dany sprzęt jest odpowiedni – w kolejnych latach prowadzenia działalności będziemy wiedzieć jaką drukarkę zakupić do większego biura.

top