search
top

Usługi dźwigowe – kiedy mogą być przydatne?

 

Usługi dźwigowe w głównej mierze skupiają się na podnoszeniu wielkogabarytowych przedmiotów, które nie mogą zostać podniesione innymi sposobami. Bardzo często np. na budowach lub podczas robót drogowych wykorzystywane są żurawie, które z racji swojego bardzo wysokiego udźwigu i posiadania wysokiej masy. Różnego rodzaju i wielkości dźwigi są używane również podczas remontów. Zazwyczaj w takiej sytuacji wystarcza mniejszy rozmiarowo dźwig. Większe maszyny, które umożliwiają podniesienie kilkuset ton są używane w znacznie bardziej zaawansowanych konstrukcjach budowlanych np. podczas budowy mostu. Są one w takim przypadku niezastąpione, więc jej obecność na obszarze budowy jest koniecznością. Zazwyczaj dźwigi, żurawie są wypożyczane z firm, które prowadzą tego typu działalności. Klient oprócz maszyny może skorzystać z oferty i zatrudnić dodatkowo specjalistów, którzy będą obsługiwać wypożyczony sprzęt. Nie zapominajmy, że obsługa dźwigu, żurawia nie należy do łatwych, intuicyjnych czynności. Aby móc obsługiwać taki sprzęt niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, dodatkowo umocnionych praktyką. Nieumiejętne wykorzystanie dźwigu, żurawia może stanowić spore niebezpieczeństwo dla pracowników budowy, a sama maszyna może zostać zniszczona bądź uszkodzona. Dlatego tak ważne jest aby to specjalista obsługiwał wypożyczoną maszynę.

Kiedy przydatne stają się dźwigi?

usługi dźwigoweDźwigi, żurawie i podobne maszyny pełniące funkcje dźwigowe, są stosowane przede wszystkim przez ekipy budowlane. Przy budowie wszystkich wyższych budynków, wykorzystanie dźwigu będzie niezbędne, tylko on umożliwi nam podniesienie surowców i materiałów na tak znaczne wysokości. Podobna sytuacja występuje na wszystkich pracach w terenie. Obecnie dźwigi, żurawie są często wykorzystywane w lasach, przy trwających tam pracach. Usługi dźwigowe z tych względów cieszą się sporą popularnością. Bez nich wiele prac jest całkowicie niemożliwa do wykonania lub bardzo trudna i uciążliwa. Najczęściej to właściciel firmy zajmuje się wynajęciem grupy osób, która będzie obsługiwała maszyny. Większość firm oferujących wypożyczenie dźwigów , żurawi jednocześnie oferuje obsługę przez pracowników. Dzięki temu z usług dźwigowych mogą swobodnie korzystać osoby prywatne, które potrzebują wykorzystania dźwigu dla siebie np. podczas remontu domu czy do wykonania nietrudnych prac budowlanych.

Firmy oferujące usługi dźwigowe

Z racji, że na rynku istnieje wiele firm oferujących usługi dźwigowe wybór odpowiedniej może wiązać się z pewnymi trudnościami. W głównej mierze każda osoba zainteresowana tego typu usługami powinna kierować się jakością wykonywanych usług i rodzajem maszyn jakim dysponuje konkretna firma. Najlepiej dokładnie zapoznać się ze stroną internetową, na której będziemy mogli znaleźć wszystkie informacje oraz cennik. Znajdziemy tam dokładny opis usług, dzięki którym będziemy lepiej wiedzieli co oferuje dana firma. Dokładnie przeczytajmy regulamin, dzięki czemu dowiemy się na jakich zasadach będziemy mogli skorzystać z usług dźwigowych. Jeśli dokładnie nie wiemy, z jakiej maszyny powinniśmy skorzystać nie bójmy zapytać się o to pracowników danej firmy, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu będą mogli oni z łatwością dobrać idealny sprzęt do konkretnego rodzaju wykonywanych prac budowlanych. Dobrze, jeśli na stronie internetowej możemy zobaczyć zdjęcia wykorzystywanych maszyn. Powinny być one niezniszczone, nie mieć śladów po wypadkach. Uszkodzone maszyny mogą stanowić poważne zagrożenie podczas wykonywanych prac, dlatego tak ważne jest by dźwigi, żurawie były zadbane, w jak najlepszym stanie.

Usługi dźwigowe będą pomocne w wielu sytuacjach, zarówno przy remontach domu, jak i podczas bardziej skomplikowanych prac np. przy budowie mostu. Profesjonalne maszyny ułatwią wykonanie nawet najtrudniejszych czynności.

 

top