search
top

W jaki monitoring powinny inwestować instytucje publiczne?

Instytucje państwowe w założeniu służą wszystkim obywatelom. Dlatego posiadane przez nie pieniądze powinny być mądrze rozgospodarowane. W końcu istnienie instytucji finansowane jest ze środków publicznych. Z tego też powodu powinny być one odpowiednio chronione, temu służy między innymi monitoring. Który z oferowanych przez rynek monitoringów, jest w stanie właściwie wypełniać swoje zadania?

Po co nam monitoring?

Instytucje publiczne stanowią jednocześnie przestrzeń publiczną, w której jak wiemy zdarzyć się może wszystko. Przestrzeń ta bywa odwiedzana masowo przez ludzi, co jeszcze zwiększa ryzyko wystąpienia jakiegoś niebezpieczeństwa. W szczególności, że żyjemy w czasach częstych ataków terrorystycznych, musimy zadbać o wspólne środowisko życia.

Bezpieczeństwo publiczne jest w naszych rękach, to my decydujemy, w jakiej mierze będziemy mieć kontrole nad potencjalnym ryzykiem. Tak również jest w przypadku instytucji publicznych, które nie dość, że są częstym punktem zgromadzeń, dodatkowo funkcjonują z pieniędzy obywateli. Dlatego są to miejsca, które szczególnie należy chronić. Jednym z działań ochronnych minimalizującym niebezpieczeństwa jest właśnie monitoring. Dzisiejsza technologia pozwala nie tylko chronić, ale również pomaga nam w docieraniu do sprawiedliwości. Najnowsze systemy monitoringu pozwalają na identyfikacje osób czy odtwarzanie przebiegu zdarzeń. Najlepsze rezultaty przynosi monitoring będący częścią specjalistycznego systemu, zwanego telewizją przemysłową.

montaż monitoringu cctv warszawa

Monitoring CCTV – co to jest?

Monitoring CCTV, czyli Closed Circuid TeleVision rozwija się w dynamicznym tempie. Nie jest to zwykły monitoring, jest to bardziej innowacyjny system kontrolowania przy użyciu kamer.

System opierać się może na wielu kamerach, przesyła obrazy i dźwięk z kamer do określonego zestawu monitorów lub rejestratorów obrazu. Celem złożonego monitoringu jest zwiększenie bezpieczeństwa. System składać się może z kilku modułów, z których to jeden pełni rolę odbiornika sygnałów pozostałych komponentów. Każdą z należących do systemu kamer można sterować. Pracownik ochrony jest w stanie manewrować wybraną kamerą przy użyciu klawiatury.

Monitoring wizyjny dzięki swojej funkcjonalności, znacząco zwiększa poczucie bezpieczeństwa. To było główne założenie przyświecające powstaniu telewizji przemysłowej. Monitoring CCTV za cel wyznaczył sobie, zwiększenie bezpieczeństwa w miejscach publicznych. W razie zaistnienia wypadku pozwala na odtworzenie przebiegu sytuacji oraz rozpoznanie twarzy uczestników. W przypadku kradzieży ułatwia znalezienie podejrzanych. W razie napadu pozwala na szybką reakcję ochrony. To zaledwie kilka zalet telewizji przemysłowej, której popularność cały czas rośnie. Na monitoring CCTV decydują się różne instytucje publiczne oraz sklepy, banki, wielkie koncerny czy kluby. Coraz częściej także monitoring wizyjny pojawia się na nowoczesnych osiedlach.

Jak wiadomo, instytucjom publicznym szczególnie zależy na bezpieczeństwie obywateli. Dodatkowo obracając finansami publicznymi, powinny starać się podejmować rozsądne decyzje. System CCTV jest wydatkiem kompleksowym, aczkolwiek rozwiązuje on wiele potencjalnych problemów. Warto zadbać o bezpieczną przyszłość.


Poszukujesz firmy zajmującej się montażem monitoringu CCTV? Firma Zuhab przygotowała ofertę specjalnie dla Ciebie! Sprawdzisz ją pod adresem: www.obserwuj.com/monitoring

 

top